Latvijas sieviešu basketbola izlase pārbaudes turnīrā Prāgā uzvar mājinieci Čehiju

1 komentārs
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas sieviešu basketbola izlase, turpinot gatavoties Eiropas čempionātam, piektdien Čehijas galvaspilsētā Prāgā ar 69:63 uzvarēja turnīra saimnieci Čehiju.

Latvijas valstsvienībā ar 18 punktiem, astoņām rezultatīvām piespēlēm un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Elīna Dikeulaka, 12 punktus guva Kate Krēsliņa, bet desmit punkti un septiņas bumbas zem groziem bija Zentai Meļņikai.

Tāpat kā iepriekšējā mačā, arī šajā Latvija savas pretinieces uzvarēja cīņā zem groziem, atlēkušajās bumbās uzvarot ar 45:30. Ar deviņām bumbām zem groziem izcēlās Kristīna Vītola.

Piektdien laukumā nedevās viena no Latvijas izlases līderēm Aija Putniņa, kura tikai ceturtdien atgriezās laukumā pēc savainojuma izārstēšanas, taču sajuta sāpes.

Spēles pirmā ceturtdaļa ritēja līdzīgi, bet tās pēdējā minūtē Kate Krēsliņa guva piecus punktus pēc kārtas, ļaujot latvietēm spēles pirmo daļu uzvarēt ar 21:17. Otrās ceturtdaļas ievadā Elīna Dikeulaka panāca jau septiņu punktu pārsvaru, turpretī pretinieces punktus nespēja gūt trīs minūtes no vietas. Pirmo puslaiku Latvija uzvarēja ar 32:25.

Trešajā ceturtdaļā mājinieces pietuvojās līdz piecu punktu deficītam, bet Dikeulaka ar “sodiņiem” un tālmetienu ātri vien dubultoja latviešu handikapu (41:31). Latvijas basketbolistes turējās drošā vadībā un ar desmit punktu pārsvaru (54:44) uzsāka arī ceturto ceturtdaļu, kurā vadības grožus neatdeva un nokārtoja sev uzvaru ar 69:63.