Latvijas pretinieces Turcija un Zviedrija PK kvalifikācijas spēlēm novembrī piesaka astoņus Eirolīgas spēlētājus

Komentāri
Latvijas pretinieces Turcija un Zviedrija PK kvalifikācijas spēlēm novembrī piesaka astoņus Eirolīgas spēlētājus
07.09.2017. Stambula, Turcija. Eiropas čempionāta basketbola (Eurobasket 2017) spēle starp Latvijas un Turcijas vieriešu basketbola izlasem. Dāvis Bertāns (Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas basketbola izlases pretinieces 2019.gada FIBA Pasaules kausa Eiropas zonas kvalifikācijā Turcija un Zviedrija novembra spēlēm pieteikušas astoņus ULEB Eirolīga spēlētājus.

Turcijas izlasē pieteikti septiņi Eirolīgas basketbolisti, bet Zviedrijas valstsvienībā – viens.

Izlases šos basketbolistus pieteikušas, neskatoties uz to, ka klubi pirms divām nedēļām noraidīja Starptautiskā Basketbola federācijas (FIBA) piedāvātās izmaiņas kalendārā, kas ļautu Eirolīgas basketbolistiem piedalīties Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs.

Valstsvienības paplašinātos komandu sastāvus var pieteikt līdz 6.novembrim, bet pašas spēles gaidāmas nākamā mēneša nogalē.

Visi 24 Turcijas izlases kandidāti pārstāv vietējos klubus. Iepriekšējās sezonas ULEB Eirolīgas čempioni Stambulas “Fenerbahce Doguš” pārstāv Melihs Mahmutolu, Barišs Herseks, Sinans Gilers, Egehans Arna un naturalizētais amerikānis Bobijs Diksons (Turcijas pasē – Ali Muhameds). Savukārt no vēl viena Eirolīgas kluba Stambulas “Anadolu Efes” ir Doušs Balbajs un Birkans Batuks.

Savukārt ULEB Eirokausa komandas Stambulas “Galatasaray Odeabank”, Stambulas “Dariššafaka” un Buras “Tofaš” pārstāv septiņi basketbolisti. Vēl septiņi spēlētāji ir no Turcijas augstākās līgas vienībām Bandirmas “Banvit”, Stambulas “Bešiktaš Sompo Japan” un Karšijakas “Pinar”. Tāpat izlasē pārstāvētas divas Turcijas pēc spēka otrās līgas komandas Ankaras “Hacettepe Universitesi” un Sakarjas BB.

“Hacettepe Universitesi” sastāvā ir Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pieredzi guvušais Semihs Erdens, kuram oktobra sākumā noslēgtā vienošanās ar klubu paredz, ka viņš labāka piedāvājuma gadījumā varēs pamest Ankaras vienību. Savukārt BB spēlē Metecans Birsens, kurš ir “Fenerbahce Doguš” īpašumā, bet tiek izīrēts citām komandām.

Tikmēr Zviedrijas izlasē vienīgais Eirolīgas pārstāvis ir naturalizētais amerikānis Džefrijs Teilors, kurš pārstāv Spānijas grandu Madrides “Real”.

No Zviedrijas izlases basketbolistiem Latvijas publikai atmiņā palicis saspēles Ludvigs Hākansons, kurš 2015./2016.gada sezonā spēlēja “VEF Rīga” rindās, bet 2016.gada janvārī patvaļīgi devās uz Spāniju, kur šobrīd pārstāv Madrides “Movistar Estudiantes”.

Bez viņa un Teilora Spānijas augstākajā līgā spēlē arī Badalonas “Divina Seguros Joventut” spēka uzbrucējs Sīmons Birganders un Markuss Ēriksons, kurš ir latvieša Anžeja Pasečņika komandas biedrs Grankanārijas “Herbalife” vienībā, kas spēlē ULEB Eirokausā.

Lielākā daļa jeb 13 no 24 basketbolistiem pārstāv vietējās komandas, bet pārējie spēlē Spānijas, Polijas, Rumānijas, Igaunijas un Baltkrievijas klubos.

FIBA oktobra sākumā paziņoja, ka 2019.gada Pasaules kausa Eiropas zonas kvalifikācijas turnīra 2017.gada novembra un 2018.gada februāra spēles pārceltas no ceturtdienas uz piektdienu, cerot, ka tas beidzot atrisinās konfliktu ar ULEB Eirolīgu.

FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas spēles no ceturtdienas 23.novembra pārcēla uz 24.novembri. Sākotnējā iecere, bija, ka ULEB Eirolīga visus mačus, kas bija paredzēti ceturtdienā un piektdienā, pārcels uz tās pašas nedēļas otrdienu. Tas spēlētājiem ļautu sākumā izspēlēt mačus klubā, bet pēc tam uz nedēļu pievienoties izlasēm.

Tāds pats variants tiks īstenots arī Pasaules kausa kvalifikācijas februāra mačos, kad atlases spēles tiks pārceltas uz piektdienu, bet Eirolīgas mači – uz otrdienu.

Tiesa, ULEB Eirolīgas klubi pāris dienas vēlāk sanāksmē noraidīja FIBA piedāvātas izmaiņas.

Lasi vēl