Latvijas izlasei PK kvalifikācijas mačā ar Slovēniju palīdzēs arī Dairis Bertāns

0 Komentāru
Latvijas izlasei PK kvalifikācijas mačā ar Slovēniju palīdzēs arī Dairis Bertāns
IEVA ČĪKA, LETA

ULEB Eirolīgā spēlējošais Dairis Bertāns palīdzēs Latvijas basketbola valstsvienībai Pasaules kausa kvalifikācijas mačā ar Slovēniju, informē Latvijas Basketbola savienība.

Valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars nosaucis 15 basketbolistus, kuri uzaicinātu uz Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlēm ar Melnkalni un Slovēniju.

Latvijas basketbolisti 29.novembrī savā laukumā uzņems Melnkalni, bet trīs dienas vēlāk viesosies Slovēnijā, kur latviešiem palīdzēs arī Bertāns.

“Klubā pirmā reakcija uz oficiālo ielūgumu bija noraidoša, bet valstsvienības vadības pārstāvji turpināja sarunas un esmu pateicīgs kluba vadībai, ka izdevās panākt kompromisu. Divas spēles nedēļā – tādā ritmā spēlējam visus sezonu, tāpēc šoreiz ir iespēja palīdzēt gan klubam, gan izlasei. Vismaz vienā spēlē, bet katra mums ir ļoti svarīga, lai sasniegtu mērķi – kvalificētos finālturnīram,” LBS citē Bertāna teikto.

“Ar sezonas sākumu esmu apmierināts. Izdevies gan sakārtot veselību un labi sagatavoties, gan izmantot trenera dotās iespējas, turklāt arī komanda spēlē labāk nekā pērn. Klāt nākuši meistarīgi spēlētāji, aizvien labāk saprotamies, katrs ir pieņēmis savu lomu. Pagaidām viss pozitīvi,” stāsta Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” basketbolists.

“Ir panākta vienošanās ar Milānas klubu, ka Dairis Bertāns pēc 29.novembrī Kauņā paredzētās Eirolīgas spēles varēs pievienoties Latvijas valstsvienībai un piedalīties izbraukuma spēlē Slovēnijā. Vēl turpinās komunikācija ar citiem Eirolīgas klubiem, bet skaidrs, ka labākajā gadījumā varam cerēt uz vēl kāda spēlētāja palīdzību cikla otrajā spēlē,” atklāj Vecvagars.

Ņemot vērā klubu komandu izbraukumu grafikus, pilnā sastāvā izlase būs tikai divas dienas pirms mača ar Melnkalni.

“Nebūs laika vētīt sastāvu un pārbaudīt plašu kandidātu loku, taču jābūt gataviem koriģēt sastāvu gan gadījumā, ja kādam spēlētājam būs veselības problēmas, gan arī taktisku apsvērumu dēļ. Tāpēc uzaicināmo saraksts veidots ar nelielu rezervi,” skaidro izlases stūrmanis.

“Rolands Zaķis un Mareks Mejeris savainojumu dēļ izlaiduši vairākas spēles, taču, ja viss būs kārtībā ar veselību, abi varētu palīdzēt konkrētajās pozīcijās pret konkrētiem pretiniekiem. Ņemot vērā situāciju “garajā galā”, uzaicināts Rolands Freimanis, kurš ir motivēts atgriezties valstsvienībā un labi sācis sezonu Grieķijā,” stāsta Vecvagars.

Pagaidām nav informācijas vai Melnkalnes izlases rīcībā būs spēlētāji no Eirolīgas komandas Podgoricas “Budučnost VOLI”, kam 30.novembrī jāaizvada mačs.

“Toties nav šķēršļu, lai Rīgā spēlētu melnkalniešu spožākā zvaigzne – spēka uzbrucējs Bojans Dubļevičs, kura komanda “Valencia” šogad nespēlē Eirolīgā. Bet – lai kāds būtu pretinieku sastāvs, mūsu mērķis paliek nemainīgs un šajā ciklā jau esam pierādījuši, ka varam veiksmīgi spēlēt dažādos sastāvos,” secina Vecvagars.

Ņemot vērā pirmā posma rezultātus, šobrīd Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Spānija ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs ir pirmajā vietā, kamēr ar sešiem panākumiem seko Turcija, bet Latvijai ir piecas uzvaras. Pa četriem panākumiem izcīnījušas Melnkalne un Ukraina, bet Slovēnija iekrājusi divas uzvaras.

Trīs labākās I apakšgrupas komandas izcīnīs ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.

Pirmajā posmā Latvija pa divām reizēm spēkojās ar Turciju un Ukrainu, kā arī Zviedriju, kas netika nākamajā kvalifikācijas kārtā.

Trešajā “logā” nākamā gada 22.februārī gaidāma cīņa savā laukumā pret Spāniju, bet atlase tiks noslēgta 25.februārī izbraukumā ar dueli pret Melnkalni.

Pasaules kausa finālturnīrs nākamgad notiks Ķīnā.

Latvijas vīriešu basketbola izlases sastāvs:

Kaspars Vecvagars (Ščecinas “King Wilki Morskie”, Polija), Rihards Lomažs, Ronalds Zaķis, Ingus Jakovičs (visi – “Ventspils”), Aigars Šķēle (Antibas “Olympique”, Francija), Jānis Blūms (Permas “Parma”, Krievija), Artūrs Ausējs, Artis Ate, Andrejs Gražulis, Mareks Mejeris (visi – “VEF Rīga”), Ojārs Siliņš, Artūrs Strautiņš (abi – Triestes “Alma”, Itālija), Mārtiņš Meiers (Krasnojarskas “Jeņisej”, Krievija), Dairis Bertāns (Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, Itālija), Rolands Freimanis (Lemnosas “Ifaistos”, Grieķija).

0 Komentāru