Latvijas basketbolistes trenera Gulbja debijā cieš smagu zaudējumu EČ kvalifikācijas ievadā

OKSANA DŽADANA, F64

Latvijas sieviešu basketbola izlase, galvenā trenera amatā debitējot Mārtiņam Gulbim, ceturtdien 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē ar 65:83 piekāpās Horvātijai.

Latvijas izlasē ar 15 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Kristīna Vītola, 17 punktus guva Elīna Dikeulaku, bet pa astoņiem punktiem bija Katei Krēsliņai un Ilzei Jākobsonei, kura arī atzīmējās ar astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Viena no Latvijas izlases līderēm Aija Putniņa elkoņa savainojuma dēļ palika ārpus pieteikuma, kamēr Kitija Laksa vēl neatgriezās laukumā.

Horvātijas izlasē ar sešiem precīziem tālmetieniem un 27 punktiem atzīmējās Ivana Dojkiča, bet 13 punkti un 13 bumbas zem groziem bija Anai Marijai Begičai.

Pirmajā ceturtdaļā pretiniecēm bija pārsvars cīņā zem groziem, kas palīdzēja gūt punktus no soda laukumu. Vienubrīd Latvijas deficīts sasniedza sešus punktus (4:10), bet pirmais ceturksnis tika zaudēts ar 18:21.

Otro ceturtdaļu viešņas iesāka ar diviem precīziem tālmetieniem, kas ļāva panākt deviņu punktu pārsvaru. Ar nekļūdīgu metienu atbildēja Brumermane, bet turpinājumā horvātietes guva vēl sešus punktus pēc kārtas (33:20), bet pirmo puslaiku uzvarēja pat ar 17 punktu pārsvaru (44:27).

Trešajā ceturtdaļā latvietes epizodiski rādīja labu sniegumu, taču atkal pievīla metienu precizitāte un spēles priekšpēdējā desmitminūte tika uzsākta ar 23 punktus deficītu (40:63). Ceturtajā nogrieznī viešņu pārsvars tika nedaudz samazināts un noritēja cīņa par mazāku deficītu, kas varbūt būs izšķirošs divu spēļu summā. Mačam noslēdzoties, tablo vēstīja 83:65 Horvātijas labā.

Svētdien Latvija viesosies pie Ziemeļmaķedonijas, kas šobrīd cīnās ar Vāciju.