Latvijas basketbola izlase FIBA rangā pacēlusies uz 18. vietu

Pievienot komentāru
Latvijas basketbola izlase FIBA rangā pacēlusies uz 18. vietu
12.09.2017. Stambula, Turcija. Eiropas čempionāta (Eurobasket 2017) finālturnīra ceturtdaļfināla (1/4 fināls)spēlē starp Latvijas un Slovēnijas viriešu basketbola izlasem. Rolands Šmits, Kristaps Janičenoks (Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas vīriešu basketbola izlase jaunākajā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) rangā, kas publicēts pēc kontinentālo turnīru beigām, veikusi 17 pozīciju kāpumu un tagad atrodama 18. vietā.

Vīriešu valstsvienību rangu tabulu FIBA sākusi veidot pēc jauniem principiem, ņemot vērā katras aizvadītās spēles rezultātu.

Latvijas komanda pēc Eiropas čempionāta, kurā septiņās spēlēs tika izcīnītas piecas uzvaras un ieņemta piektā vieta, no 35. pozīcijas pasaulē pakāpusies uz 18.vietu (11. vietu Eiropā). Līderes ir ASV, Spānija un Serbija.

Eiropas čempionvienība Slovēnija no 12. vietas pakāpusies uz septīto pozīciju, Lietuva no piektās vietas atkāpusies uz sesto.

Sieviešu valstsvienībām rangu tabula pagaidām tiek veidota pēc iepriekšējiem principiem, ņemot vērā lielajos turnīros – pasaules un zonu čempionātos – izcīnītās vietas pēdējos astoņos gados. Tajā Latvijas izlase ir 26. pozīcijā.

Latvijas sieviešu valstsvienība šovasar Eiropas čempionātā finišēja sestajā vietā un izcīnīja ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu.

Lasi vēl