Latvijas 3×3 basketbolisti sasniedz PK finālu un iegūst ceļazīmi uz OS kvalifikācijas turnīru

Pievienot komentāru
Latvijas 3×3 basketbolisti sasniedz PK finālu un iegūst ceļazīmi uz OS kvalifikācijas turnīru
FIBA

Latvijas vīriešu izlase 3×3 basketbolā, kuras sastāvā ir Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis, svētdien Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā iekļuva Pasaules kausa finālā, nodrošinot iespēju piedalīties arī 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Pusfinālā ar ceturto numuru izliktā Latvija ar 22:19 uzvarēja sacensību pirmo numuru un pasaules čempioni Serbiju.

Spēles ievads aizritēja punkts punktā ar minimālu vadību Serbijai, tomēr pēc tam Latvijai izdevās vairāki veiksmīgi uzbrukumi – tālmetienus iemeta Krūmiņš, Lasmanis un Miezis, kas trešajā minūtē ļāva izvirzīties vadībā jau ar 11:4. Serbi gan nepadevās un centās atspēlēties. Laukumā ritēja ļoti spraiga cīņa, bet pirms pēdējo trīs minūšu sākuma Latvija atradās vadībā ar 18:15.

Tobrīd soda metieni bija jāmet Krūmiņam, kurš gan netrāpīja nevienu no tiem. Serbi atbildēja ar precīzu tālmetienu, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Turpinājumā katra no komandām guva pa punktam, bet Lasmanis priekšpēdējā minūtē panāca 20:18. Serbi vienu punktu atspēlēja, bet tad Miezis pēc brīža realizēja tālmetienu un panāca 22:19, nodrošinot Latvijai uzvaru.

Pirms tam pirmajā pusfinālā ASV basketbolisti, kuri izlikti ar ceturto numuru, ar 22:8 sagrāva ar 14.numuru izlikto Poliju.

Fināls paredzēts plkst.20.30 pēc Latvijas laika.