Latvijas 3×3 basketbolisti sagādā ”tālmetienu lietu” Nīderlandei un izcīna uzvaru pēdējā grupas spēlē

3 komentāri
Latvijas 3×3 basketbolisti sagādā ”tālmetienu lietu” Nīderlandei un izcīna uzvaru pēdējā grupas spēlē
AFP/SCANPIX

Latvijas 3×3 basketbola komanda ar Agni Čavaru, Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Edgaru Krūmiņu sastāvā otrdien Tokijas olimpisko spēļu grupas turnīra pēdējā, septītajā spēlē uzvarēja Nīderlandi.

Latvija uzvarēja ar rezultātu 22:18, nodrošinot trešo vietu grupā un tikšanos ceturtdaļfinālā ar Japānu.

Latvijai deviņus punktus guva Miezis, sešus Čavars, piecus Lasmanis un divus Krūmiņš. Nīderlandei astoņus punktus sarūpēja Dimeo van der Horsts.

Lauvas tiesu jeb 14 punktus Latvijas komanda nodrošināja ar tālmetieniem, realizējot tos ar 50% precizitāti (7/14). Pretiniekiem vairāk izpildīto tālmetienu (16), taču krietni zemāka precizitāti (3 jeb 19%).

Latvija vadībā izvirzījās ar Lasmaņa metienu, vēlāk Krūmiņam pievienojot tālmetienu – 3:0. Nīderlande pēc vairāk nekā vienas nospēlētas minūtes vienu punktu atguva, Lasmanis panāca 4:1, taču pretinieki atbildēja ar metienu aiz perimetra.

Vēl viens nīderlandiešu tālmetiens jau lika Latvijai nonākt iedzinējos ar 4:5, bet Krūmiņš izlīdzināja rezultātu. Pretinieki atbildēja ar punktu, bet Čavars iemeta tālmetienu – 7:6. Nīderlande vēlreiz panāca neizšķirtu, taču sekoja Mieža metiens no tālienes – 9:7 Latvijas labā.

Vēlāk uz Mieža vēl vienu tālmetienu pretinieki atbildēja ar to pašu un saglabājās divu punktu atstatums (11:9). Miezis ar pusāķa metienu panāca 12:9, pretinieki punktu atguva, taču Lasmanis iemeta tālmetienu, realizēja nopelnīto “sodiņu” un deva latviešiem līdz šim lielāko pārsvaru mačā (15:10).

Nīderlandieši iemeta soda metienu, uz ko Čavars atbildēja ar metienu aiz perimetra – 17:11. Nākamos divus punktus Latvijai guva Meizis, kurš panāca 19:13. Punkta pielikšanai Latvijai vajadzēja vienu precīzu tālmetienu, taču vairāki izpildītie mēģinājumi bija nesekmīgi.

Miezis Latvijai guva 20.punktu, taču nīderlandieši iemeta divus “sodiņus” un vienu no spēles – 20:18. Čavars 99 sekundes pirms spēles beigām iemeta tālmetienu un panāca 22:18.

Ceturtdaļfināla spēles notiks otrdien pēcpusdienā plkst.15 un plkst.16.20.

Vienāda punktu skaita gadījumā komandas vispirms tiks sarindotas pēc iesaistīto komandu savstarpējo spēļu rezultātiem (tikai uzvaras/zaudējumi, neņemot vērā gūtos/zaudētos punktus). Pēc tam tiks ņemts vērā visās turnīra spēlēs vidējais gūto punktu skaits (neņemot vērā pagarinājumos gūtos).

Turnīra nolikums paredz, ka visas astoņas komandas sākumā aizvada apļa turnīru. Divas labākās uzreiz iekļūst pusfinālā, bet trešās līdz sestās vietas īpašnieces izslēgšanas turnīru uzsāk no ceturtdaļfināla.

Turnīrs noslēgsies trešdien.

3 komentāri