Latvijas 3×3 basketbolistes neiekļūst PK izslēgšanas turnīrā

Pievienot komentāru
Latvijas 3×3 basketbolistes neiekļūst PK izslēgšanas turnīrā
FIBA

Latvijas sieviešu izlase 3×3 basketbolā ceturtdien Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā nespēja kvalificēties Pasaules kausa izslēgšanas turnīram, kamēr tam tuvojas vīriešu valstsvienībā.

Ar 15.numuru izliktā Latvijas sieviešu valstsvienība, kuras rindās spēlē Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Kristīna Petermane un Liene Stalidzāne, savā ceturtdienas A grupas pirmajā mačā ar rezultātu 21:5 sagrāva sacensību 16.numuru Turkmenistānu.

Tas Latvijas komandai deva cerību sasniegt izslēgšanas turnīru, bet ceturtdienas otrajā mačā, kas bija noslēdzošais grupu turnīrā, ar 16:18 zaudēja Nīderlandei, kas izlikta ar astoto numuru.

Šis mačs gan bija krietni sīvāks. Tā laikā Latvija pamanījās nonākt iedzinējos ar astoņu punktu deficītu, tomēr aptuveni divas minūtes līdz beigām spēja to samazināt vairs tikai līdz vienam punktam. Tomēr izglābties no zaudējuma latvietēm neizdevās.

Grupu turnīru Latvija līdz ar to noslēgusi ar vienu uzvaru četros mačos, kas D grupā lika ieņemt ceturto vietu piecu komandu konkurencē.

Pirmajos divos turnīra mačos Latvijas basketbolistes cieta zaudējumus – 9:15 pret Ungāriju (9.) un 12:18 pret Ķīnu (5.).

Tikmēr vīriešu turnīrā ar ceturto numuru izliktā Latvijas izlase, kuras sastāvā spēlē 2017.gada Eiropas čempioni un 2018.gada vicečempioni Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis, ceturtdienas D grupas pirmajā mačā ar 20:16 apspēlēja sacensību 19.numuru, tiekot pie otrās uzvaras trīs mačos un soļojot pretī izslēgšanas turnīram.

Vēlāk ceturtdien Latvija tiksies ar turnīra 13.numuru Brazīliju.

Pasaules kausa pirmajos mačos Latvija vispirms ar 14:11 uzvarēja Japānu (5.), bet pēc tam ar 13:15 piekāpās Polijai (14.).

D apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar divām uzvarām divos mačos ir Polija, divi panākumi trīs spēlēs ir Latvijai, bet vienu panākumu seko Japāna un Austrālija, kas aizvadījušas attiecīgi divas un trīs cīņas. Tikmēr Brazīlija zaudējusi abās spēlēs.

Pirmajā posmā 20 komandas sadalītas četros piecniekos. Latvijas komandas grupas turnīra spēles aizvadīs otrdien un ceturtdien. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā, kas paredzēts sestdien, bet pusfināla un fināla spēles notiks svētdien. Trīs pirmo vietu ieguvēji garantēs tiesības nākamgad piedalīties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.