Latvijas 3×3 basketbola vīri Pasaules kausu sāk ar svarīgu panākumu, dāmām zaudējums

Pievienot komentāru
Latvijas 3×3 basketbola vīri Pasaules kausu sāk ar svarīgu panākumu, dāmām zaudējums
LBS

Latvijas sieviešu un vīriešu izlases 3×3 basketbolā otrdien Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā ar mainīgām sekmēm sāka Pasaules kausa izcīņu.

Ar 15.numuru izliktā Latvijas sieviešu valstsvienība, kuras rindās spēlē Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Kristīna Petermane un Liene Stalidzāne, A grupas pirmajā mačā ar 9:15 piekāpās turnīra devītajam numuram Ungārijai.

Mačs iesākās līdzīgā, bet mazrezultatīvā cīņā, tomēr cīņas viducī Latvija bija nonākusi iedzinējos ar 3:7. Turpinājumā viņas deficītu nesamazināja un piedzīvoja neveiksmi ar 9:15.

Sacensību turpinājumā latvietes otrdien tiksies ar turnīra pirmo numuru Ķīnu, Turkmenistānu (16.) un Nīderlandi (8.).

Latvija šajā Pasaules kausā ir pārstāvēta arī vīriešu turnīrā. Ar ceturto numuru izliktā komanda, kuras sastāvā spēlē 2017.gada Eiropas čempioni un 2018.gada vicečempioni Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis, D grupas pirmajā mačā ar 14:11 pieveica Japānu, kas izlikta ar piekto numuru.

Latvijas izlasei mačs nesākās viegli, jo japāņi ieguva nelielu vadību, bet vadību cīņas vidū beidzot deva Krūmiņš, panākdams 6:5. Turpinājumā komandas cīnījās punkts punktā, bet pēdējos uzbrukumos Latvijai izdevās pārvarēt pretinieku pretestību un uzvarēt ar 14:11.

Latvijas komanda turpinājumā tiksies arī ar Poliju (14.), Brazīliju (13.) un Austrāliju (19.).

Pirmajā posmā 20 komandas sadalītas četros piecniekos. Latvijas komandas grupas turnīra spēles aizvadīs otrdien un ceturtdien. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā, kas paredzēts sestdien, bet pusfināla un fināla spēles notiks svētdien. Trīs pirmo vietu ieguvēji garantēs tiesības nākamgad piedalīties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Pasaules kausa izcīņas laikā notiks arī “slam-dunk” konkurss, kurā piedalīsies arī Latvijas spožākā zvaigzne Kristaps Dārgais.