Latvija vēlreiz uzvar Irānu un FIBA U19 Pasaules kausu noslēdz 11.vietā

FIBA.BASKETBALL

Latvijas basketbolisti svētdien Pasaules U19 kausā pēdējā spēlē par 11.vietu ar 71:63 uzvarēja Irānas izlasi.

Pirmajā ceturtdaļā lielākoties vadībā bija Irāna, taču astoņu punktu izrāviens ļāva latviešiem pēc diviem Dāvja Denafa trīspunktniekiem un Kriša Helmaņa divpunktu metiena panākt 15:11.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas pārsvars svārstījās no diviem līdz deviņiem punktiem. Lielāko pārsvaru Latvija nepilnas trīs minūtes pirms puslaika beigām panāca pēc precīza Kristiana Feierberga divpunktu metiena – 25:15.

Otrā puslaika sākumā irāņi ar diviem Parsas Fallaha soda metieniem pēc ilgāka laika izvirzījās vadībā – 26:24, līdz pat ceturtdaļas beigām turpinoties līdzīgai cīņai.

Ceturtā spēles nogriežņa sākumā irāņi 34.sekundē panāca neizšķirtu (45:45), ar precīzu trīspunktu metienu izceļoties Mohammadhadi Lakzaeifardam, bet turpinājumā vadību uzņēmās latvieši, pēc Denafa caurgājiena panākot 62:51 Latvijas labā.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 20 punktiem bija Denafs. 13 punktus guva Toms Skuja, 11 – Ričards Daniels Vanags, bet “double-double” – desmit punkti un 12 atlēkušās bumbas – sakrāja Feierbergs. Triju punktu attālumā no “double-double” palika Helmanis, kuram arī 12 atlēkušās bumbas.

Pretinieku rindās Fallahs guva 25 punktus un sakrāja 11 atlēkušās bumbas, kamēr Lakzaeifards 23 punktiem pievienoja septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase grupu turnīrā zaudēja vienaudžiem no Puertoriko (75:79), ar 58:48 uzvarēja Irānu un ar 70:71 zaudēja Serbijai. Astotdaļfinālā Latvija piekāpās Senegālai ar 44:57, bet pēc tam cīņā par 9.-16.vietu ar 90:67 uzvarēja Dienvidkoreju un ar 44:89 piekāpās Austrālijai.