Latvija EČ kvalifikāciju sāk ar dramatisku un sāpīgu zaudējumu Bosnijai un Hercegovinai

6 komentāri
Latvija EČ kvalifikāciju sāk ar dramatisku un sāpīgu zaudējumu Bosnijai un Hercegovinai
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas vīriešu basketbola izlase piektdien “Arēnā Rīga” FIBA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā ar 61:62 piekāpās Bosnijas un Hercegovinas komandai.

Debiju pie Latvijas izlases stūres piedzīvoja galvenais treneris Roberts Štelmahers, bet savas pirmās spēles valstsvienībā aizvadīja Artūrs Kurucs, Māris Gulbis un Klāvs Čavars.

Starta pieciniekā Latvijas izlasē bija Mārtiņš Meiers, Mārtiņš Laksa, Aigars Šķēle, Artis Ate un Mareks Mejeris. Pirmo grozu Latvija guva otrajā minūtē, kad Meiers ar trīspunktu gājienu panāca 3:2, bet minūti vēlāk Ate ar pustālo palielināja latviešu pārsvaru. Pēc tam Laksa kā pirmais no latviešiem iemeta “trejaci” un nedaudz vēlāk iemeta tuvāku metienu – 10:7.

Turpinājumā “trejaci” iemeta arī Šķēle, kurš vēlāk ātrajā pretuzbrukumā panāca 15:10, bet pēc tam no spēles un soda metienu līnijas precīzs bija arī Jānis Blūms (19:14). Uz soda metienu līnijas stājās arī Artjoms Butjankovs un rēzeknietis bija precīzs (21:17), bet līdz ceturtdaļas beigām bosnieši punktu atguva.

Otro ceturtdaļu latvieši iesāka ar nesekmīgiem uzbrukumiem, kā dēļ vairāk kā piecas minūtes palika tukšā un nonāca iedzinējos ar 21:27. Klusuma brīdi ar bumbas triecienu grozā no augšas pārtrauca Meiers, bet pēc tam sekoja Laksas trīspunktnieks – 26:27. Četras minūtes pirms puslaika beigām bumbu grozā trieca Mejeris, kurš jau pārņēma vadību, bet turpinājumā no tuvas distances pārsvaru palielināja Meiers.

Ar metienu aiz perimetra bosnieši panāca neizšķirtu, bet ātri vadību atjaunoja Meiers (32:30). Puslaika pēdējā minūtē divus punktus no soda metienu līnijas guva debitants Kurucs (34:30), kā arī nekļūdīgs bija Laksa (36:30). Puslaika pārtraukumā Latvija devās ar sešu punktu pārsvaru.

Spēles otrajā daļā pirmais gūtajos punktos ierakstījās Meiers, bet pāris minūtes vēlāk veterāns Rinalds Sirsniņš ar “trejaci” panāca pārsvaru, kas lielāks par desmit punktiem – 41:30. Nedaudz vēlāk pēc Sirsniņa asprātīgas piespēles no tālienes nekļūdīgs bija arī Ate (44:32). Viesi nedaudz atguvās, bet turpinājumā Kurucs un Mejeris pēc pāris caurgājieniem atjaunoja 12 punktu pārsvaru (48:36).

Viesi ātri sadzēsa piecus punktus, bet Kurucs pēc māņkustības panāca 50:41. Bosniešiem pagalam neveicās ar soda metienu realizāciju, kamēr Latvija savas iespēja no spēles izmantoja, izspēlējot uz Ati, kurš bija nekļūdīgs no tālienes (53:44). Līdz ar trešās ceturtdaļas beigu sirēnu, ciemiņi trīs punktus atguva.

Tāpat kā otrās ceturtdaļas pirmajā pusē, arī otrā ceturkšņa pirmajā pusē Latvija nespēja iekarot grozu. Vairāk nekā septiņu minūšu ilgušais sausuma periods ļāva veikt izrāvienu un pārņemt vadību – 60:53. Tikai divas minūtes un 24 sekundes pirms pamatlaika beigām Latvija guva pirmos punktus ceturtdaļā, ar tālmetien izceļoties Laksam. Turpinājumā precīzs Meiera pustālais vēl vairāk sadzēsa bosniešu pārsvaru (58:60).

Pēc minūtes pārtraukuma Latvija veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā un otrā laukuma galā Sirsniņš ar tālmetienu pārņēma vadību. Nepilnas 20 sekundes pirms finālsvilpes bosnieši caurgājienā atguva vadību (62:61), atstājot uzbrukuma iespējas Latvijai. Septiņas sekundes pirms beigām Laksa netrāpīja pustālo metienu, kā arī no groza apakšas iemest neizdevās Mejerim. Sirsniņa pārākums deva viesiem 1,3 sekundes pirms finālsvilpes izpildīt soda metienus, taču neviens no tiem nebija precīzs.

6 komentāri