Kristaps Valters: ”Valmiera”/ORDO spēlēs pietiekami ātru un skatāmu basketbolu

Pievienot komentāru
Kristaps Valters: ”Valmiera”/ORDO spēlēs pietiekami ātru un skatāmu basketbolu
Foto: bkvalmiera.lv

“Valmiera”/ORDO gaidāmajā sezonā spēlēs pietiekami ātru un skatāmu basketbolu ar dažādām aizsardzības sistēmām, nedēļu pirms “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) sezonas sākuma norādījis Vidzemes kluba galvenais treneris Kristaps Valters, kurš šosezon debitēs šajā arodā.

Jau vēstīts, ka 2016.gada Latvijas čempione “Valmiera”/ORDO trešdien pārbaudes spēlē ar 77:69 uzvarēja “Port of Parnu” komandu no Igaunijas, bet Valters guva pirmo uzvaru trenera karjerā. Savukārt LBL kā treneris Valters debitēs 27.septembrī, kad viņa vadītā komanda tiksies ar “Latvijas Universitāti”.

“Gatavošanos jaunajai sezonai iesākām vēlāk kā ierasts, bet ar līdz šim padarīto esmu apmierināts. Pilnā sastāvā esam pusotru nedēļu, tāpēc būs nepieciešams laiks, lai komanda saspēlētos un katrs saprastu savu lomu komandā,” klubs citē jaunā trenera teikto. “Šobrīd liels uzsvars tiek likts uz fizisko sagatavotību, kā arī ļoti daudz pievēršam uzmanību darbam ar jaunajiem spēlētājiem.”

“Valmiera”/ORDO sastāvā ir tikai vietējie spēlētāji, piedevām sastāvs ir gados ļoti jauns.

Tieši darbu ar jaunajiem spēlētājiem Valters min kā vienu no svarīgākajiem. “Tas ir viens no mūsu komandas galvenajiem mērķiem, lai tuvāko 2-3 gadu laikā kāds no mūsu komandas jaunajiem spēlētājiem sasniedz Eiropas līmeni,” norādīja treneris.

“Valmiera”/ORDO komandai šobrīd ir spēkā esoši līgumi ar Jāni Kaufmani, Niku Jansonu, Edmundu Elksni, Rihardu Adiņu, Viktoru Iļjinu un Eduardu Hāzneru, kā arī virkni Latvijas U-16 un U-18 izlašu kandidātiem – Anriju Mišku, Ojāru Bērziņu, Dāvidu Vīksni, Edgaru Kaufmani, Raineru Kalniņu, Ņikitu Zadvorniju, Jāni Kāpostu un Danielu Gersonu.

“Spēlēsim pietiekami ātru un skatāmu basketbolu ar dažādām aizsardzības sistēmām. Protams, jāņem vērā, ka mums ir lielie spēlētāji [Iļjins un Adiņš], tāpēc mēģināsim spēlēt arī pozicionāli, izmantojot tās priekšrocības groza apakšā, ko sniedz šo minēto spēlētāju labākās kvalitātes. Plaši variēsim gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, un mēģināsim spēlēt pretiniekiem neparocīgu basketbolu ar agresīvu aizsardzību,” solīja Valters, kurš vēl tikai veido savu trenera rokrakstu.

“Valmiera”/ORDO pirmais uzdevums LBL čempionātā būs iekļūšana izslēgšanas spēlēs. “Tālāk jau skatīsimies pēc iespējām. Katrā ziņā nākamajā sezonā būs daudz spēkos līdzīgas komandas un prognozēju, ka cīņa par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā būs saspringta līdz pat regulārās sezonas izskaņai,” uzskata Valters.

Komanda arī piedalīsies “Triobet” Baltijas Basketbola līgā (BBL), kur gan šobrīd līdz galam nav zināms izspēles formāts. “Pieļauju, ka arī tur mūsu pirmais uzdevums būs izkļūt no apakšgrupas,” piebilda “Valmiera”/ORDO stūresvīrs. “Darīsim visu, lai ar savu spēli neliktu līdzjutējiem vilties. Kā jau ierasts komandas pārbūves procesā, sākumā neiztiksim arī bez zaudējumiem, bet svarīgi būs neapstāties pie pirmajām neveiksmēm un augt kopā kā komandai visas sezonas garumā.”

Lasi vēl