“Krastu mačā”, kas šogad notiks 21. un 22. augustā varēs spēlēt tikai vakcinētie vai vīrusu izslimojošie sportisti

0 Komentāru
“Krastu mačā”, kas šogad notiks 21. un 22. augustā varēs spēlēt tikai vakcinētie vai vīrusu izslimojošie sportisti
OKSANA DŽADANA, F64

Tradicionālā diennakts basketbola spēle “Krastu mačs” starp Daugavas labo un kreiso krastu šogad norisināsies 21.augustā un 22.augustā, informē pasākuma rīkotāji.

Šogad turnīra norises laikā arī tiks atzīmēta Rīgas ostas 821.gadadiena.

Uzsverot vakcinācijas nozīmi, dalībnieki un organizatori šogad vienojušies, ka spēlē piedalīsies tikai vakcinētie vai vīrusu izslimojošie sportisti. Pēc aizvadītām vienpadsmit sezonām ar 6:5 vadībā izvirzījušies Daugavas labā krasta basketbolisti, kuri pārstāv Rīgu no Vecrīgas līdz pat Juglai un Mežaparkam.

Arī šogad “Krastu mačs” būs basketbola kluba “VEF Rīga” pirmā sezonas spēle, tāpat notiks arī tradicionālie konkursi, muzikāli priekšnesumi, aktieru un mūziķu spēle, un kopumā, lai noskaidrotu uzvarētājus, 24 stundās laukumā dosies 48 komandas. Par pasaulē garākās basketbola spēles norises vietu otro gadu pēc kārtas izvēlēts AB dambis.

Pieteikšanās “Krastu mačam” sāksies jūlijā, un to kā ierasts varēs izdarīt elektroniski mājaslapā “krastspretkrastu.lv”. Organizatori aicina komandu kapteiņus pārliecināties, vai visi spēlētāji līdz spēles dienai būs vakcinēti un būs pagājis noteiktais laiks imunitātes iegūšanai.

“Sportisti pret savu veselību izturas ļoti atbildīgi un pirms nākamās sezonas ir vakcinējušies, lai varētu droši trenēties, aizvadīt spēles ar skatītājiem un bez sarežģījumiem doties izbraukumu spēlēs. Esam jau pieredzējuši, ka vīrusa dēļ tiek atceltas spēles un, piemēram, Latvijas Basketbola līgas bronzas sērija nemaz netika izspēlēta,” uzsver “VEF Rīga” prezidents Gatis Jahovičs.

“”Krastu mačs”, kā pirmais lielais pašmāju basketbola jaunās sezonas notikums, apliecinās, ka vakcīna ir drošs ceļš, lai atceltu ierobežojumus, baudītu sportu un kultūru, kā arī satiktos ar cilvēkiem,” pārliecināts ir daudzkārtējs “Krastu mača” dalībnieks Jahovičs.

“Krastu mačs” ir diennakts basketbola turnīrs, kurā tradicionāli piedalās un savā starpā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Uzvarētāji savā īpašumā uz gadu iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše.

“Krastu mačs” notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, AAS “BALTA”, basketbola klubu “VEF Rīga”, SIA “Uniso”.
0 Komentāru