Kārlails: Porziņģis ir lielisks spēlētājs

Pievienot komentāru
Kārlails: Porziņģis ir lielisks spēlētājs
USA TODAY Sports/ SCANPIX

Dalasas “Mavericks” spēlētājs Kristaps Porziņģis ir mūsdienu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) centra spēlētāja prototips, pirmdien apgalvots Dalasas kluba tīmekļa vietnē.

Savā piektajā NBA sezonā Porziņģis ir pietiekami daudzpusīgs, lai apspēlētu aizsargus zem groza, driblētu un dotos caurgājienā uz grozu vai izvilinātu pretinieku ārpus perimetra un iemestu trīspunktu metienu. Viņa arsenālā ir visi šie ieroči,  un vēl vairāk.

“KP ir lielisks spēlētājs,” Kārlails teica pirmdienas rītā Orlando “burbulī” platformas “Zoom” intervijā. “Viņš ir lielisks komandas spēlētājs, viņam ir liela ietekme aizsardzībā, uzbrukumā viņš maina spēli (centra) pozīcijā.”

“Ja es būtu jauns (centrs), kurš nokļuvis ASV studentu basketbola sistēmā, es vēlētos, lai man būtu viņa tehniskās un fiziskās prasmes. Šeit ir puisis, kurš ir 2,21 metru garš, var driblēt, piespēlēt, mest pa grozu, veidot izspēles, un viņam ir pārsteidzoša spēles izjūta.”

Šie aktīvi ļāva Porziņģim šosezon gūt 19,2 punktus, izcīnīt 9,5 atlēkušās bumbas un 2,1 reizi vidēji spēlē bloķēt pretinieku metienus. Un, lai arī viņš savā pirmajā sezonā ar “Mavericks” ir spēlējis vairāk spēka uzbrucēja postenī nekā centrā, Porziņģis uzskata, ka spēlētāja ieslodzīšana vienā noteiktā pozīcijā NBA ir novecojusi.

“Es domāju, ka spēle tagad ir kļuvusi brīvāka,” viņš saka. “Vairs nav konkrētu pozīciju, kā tas bija agrāk. Es daudz spēlēju perimetrā. Mēs atrodam veidus, kā izmantot manu prasmju kopumu. Ja tas ir vieglais uzbrucējs, spēka uzbrucējs vai “centrs”, tam īsti nav nozīmes.”

Tā ir vērtība, ja kādam ir Porziņģis. Pazīstams arī ar iesauku Vienradzis, viņš sevi raksturo kā vienkārši basketbolistu.

“Dažās situācijās es varbūt spēlēšu kā saspēles vadītājs,” sacīja latvietis. “Tas nav stingri noteikts.”

“Es domāju, ka treneris Kārlails atradīs veidus, un viņš tos jau ir atradis, kā man tikt labās pozīcijās. Bet viņš zina, ka es varu būt bīstams visur, kur varu palīdzēt komandai.”

Briesmas, ko Porziņģis rada pretinieku grozam, šajā sezonā vairākas reizes tika parādītas pilnā plaukumā. Tas ietver 13 spēles Visu zvaigžņu mača laikā, kad desmit no šīm spēlēm viņš savāca “double-double”, vidēji spēlē gūstot 26,2 punktus un izcīnot desmit atlēkušās bumbas.

Šis dominējošais sniegums apstiprināja faktu, ka vienība ir milzīga ieguvēja, dabūjot Porziņģi no Ņujorkas “Knicks” maiņas darījumā 2019.gada 31.janvārī.

“Es domāju, ka vissvarīgākais, ko esam iemācījušies, ir tas, kā viņš iederas tajā spēlē, ko mēs spēlēsim,” Kārlails saka par Porziņģi. “Pēdējo reizi, kad viņš spēlēja (pirms šīs sezonas), viņš spēlēja “Knicks”, un viņi vai nu spēlēja trīsstūra uzbrukumu, vai arī iztika bez tā.”

“Tātad tas ir pavisam citādāk, nekā mēs spēlējam. Šajā sezonā, īpaši šīs sezonas pēdējā pusotrā mēnesī pirms pārtraukuma, mēs redzējām, kā viņš iekļaujas scenārijā ar, dodoties prom no “centra” ierastās vietas un iegūstot plašumu savām darbībām, un kā viņa prasmju kopums var ietekmēt spēli pozitīvi,” skaidro treneris.

Kārlails ir bijis arī Porziņģa dzimtajā pilsētā Liepājā, kad viņš tur viesojās pagājušajā vasarā. Tādējādi, kad Porziņģis devās mājās pēc NBA sezonas apturēšanas 11. martā, Kārlails zināja, ka Porziņģis ir labā vietā, kur var uzturēt sevi formā.