Kambalas rekordu pārspējušais Larkins atzīts par Eirolīgas novembra vērtīgāko basketbolistu

0 Komentāru
Kambalas rekordu pārspējušais Larkins atzīts par Eirolīgas novembra vērtīgāko basketbolistu
IMAGO IMAGES / SESKIM PHOTO/SCANPIX

Stambulas basketbola kluba “Anadolu Efes” basketbolists Šeins Larkins, kurš aizvadītajā nedēļā laboja Eiropas Basketbola līgu savienības (ULEB) Eirolīgas rezultativitātes rekordu, kura līdzautors bija arī Latvijas basketbolists Kaspars Kambala, pirmdien atzīts par mēneša labāko spēlētāju Eirolīgā, vēsta ULEB savā interneta mājaslapā.

27 gadus vecajam Larkinam padevās perfekts mēnesis, un Turcijas kluba aizsargs bija vienīgā izvēle mēneša labākajam spēlētājam Eirolīgā.

Tikai 1,83 metrus garais spēlētājs palīdzēja novembrī “Anadolu Efes” komandai izcīnīt piecas uzvaras tikpat spēlēs un ieņemt nedalītu pirmo vietu līgā. Viņam izdevās sakrāt 131 punktu un 154 efektivitātes koeficienta punktus, kas līdz šim nevienam vēl nebija izdevies viena mēneša laikā.

Jau ziņots, ka 29.novembrī Stambulas “Anadolu Efes” amerikāņu saspēles vadītājs Larkins 104:75 uzvarā pār Minhenes “Bayern” guva 49 punktus ULEB Eirolīgas 11.kārtas spēlē un laboja turnīra rezultativitātes rekordu. 

Iepriekšējais rekords vienā spēlē – 41 punkts – piederēja uzreiz četriem basketbolistiem: latvietim Kasparam Kambalam, itālim Kārltonam Maiersam, kā arī amerikāņiem Alfonso Fordam un Bobijam Braunam. Pēdējo reizi rekords tika atkārtots 2013.gada janvārī, kad to iespēja Brauns, bet pirms tam tik daudz punktu spēja samest Kambala 2001.gada oktobrī.

Larkina iepriekšējais rekords bija 37 punkti, kurus viņš guva šī gada martā. Savukārt 53 efektivitātes koeficienta punkti ir piektais visu laiku labākais rezultāts.

Tāpat Larkins šajā spēlē iemeta desmit no 12 tālmetieniem, un desmit iemesti trīspunktnieki arī ir atkārtots turnīra rekords – 2014.gadā to iespēja arī Endrū Gaudloks.

Larkins novembrī Eirolīgā bija pirmais gan vidēji mačā gūtajos punktos (26,2 punkti), gan efektivitātes koeficientā (30,8) Tāpat viņa rēķinā arī 4,4 rezultatīvas piespēles un 3,8 atlēkušās bumbas nedaudz vairāk nekā vidēji 30 spēles minūtēs.

Līgas vēsturē ir bijuši spēlētāji, kuri piecu pēc kārtas maču laikā ir guvuši vairāk punktus vai sakrājuši lielāku efektivitātes rādītāju, taču viņi laukumā katrā spēlē pavadījuši vidēji vismaz par četrām minūtēm vairāk, un nevienam no viņiem nav izdevies uzvarēt visos piecos mačos.

Balvu Larkins saņems nākamajā “Anadolu Efes” ULEB Eirolīgas mājas spēlē.

0 Komentāru