Kādreizējais NBA zvaigzne Arenass pirms sava pirmā gada līgā bijis tik izšķērdīgs, ka dzīvojis ar 400 dolāriem mēnesī

0 Komentāru
Kādreizējais NBA zvaigzne Arenass pirms sava pirmā gada līgā bijis tik izšķērdīgs, ka dzīvojis ar 400 dolāriem mēnesī
AP/SCANPIX

Basketbolista Gilberta Arenasa pirmais gads NBA nesākās tā, kā viņš to varbūt būtu gribējis.

Tālajā 2001. gadā Arenass gatavojās NBA draftam, kurā bija pārliecināts par savām pozīcijām – pirmās kārtas izvēle, tādēļ viņš vēl nenopelnīto naudu bija jau ierēķinājis savā kontā, izdarot vairākus dārgus pirkumus.

Basketbolists iegādājās 40 000 dolāru vērtu ķēdi, ”Cadillac” džipu ar pieciem iebūvētiem TV un 60 000 dolāru vērtu stereo sistēmu.

Tomēr notika tas, par ko Arenass nebija aizdomājies – viņš netika izvēlēts pirmajā kārtā, līdz ar to samazinājās arī viņa alga. Sportistam bija jāparaksta līgums par 330 000 dolāriem gadā, kas varbūt liekas ļoti daudz, tomēr, atskatoties uz Arenasa pirkumiem, bija maz. Viņam visu atlikušo gadu bija jāizdzīvo ar 400 dolāriem mēnesī.

”Iedomājieties mēģināšanu būt NBA spēlētājam ar 400 dolāru mēnešalgu,” Arenass intervijā stāstīja, ”Pamēģiniet aiziet uz randiņu mēneša vidū, kad kontā palikuši vien 100 dolāri. Man bija jāmaksā par degvielu, man tolaik bija divi suņi un draudzene. Randiņu vakaru nebija! Tas bija briesmīgi.”

Lai izdzīvotu, Arenass nomāja mazu mājiņu un izmantoja katru iespēju paēst ar komandu lidmašīnās. Tomēr vēlāk karjerā spēlētāja finansiālā situācija uzlabojās un karjeras laikā viņš nopelnīja kopumā 164 miljonus dolāru.

Šosezon Arenass atgriezies basketbola laukumā un spēlē amerikāņu repera Ice Cube izveidotajā veterānu līgā ”Big 3”.

0 Komentāru