Kāda situācija šobrīd valda “Olybet” Latvijas Basketbola līgā ar šīs sezonas dalībnieku sastāvu

0 Komentāru
Kāda situācija šobrīd valda “Olybet” Latvijas Basketbola līgā ar šīs sezonas dalībnieku sastāvu
Ieva Lūka / LETA

Galīgais “Olybet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) šīs sezonas dalībnieku sastāvs būs skaidrs ceturtdien pēc Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes sēdes, pirms kuras vēl ir šaubas par divu klubu – “Jūrmala”/”Fēnikss” un “Barons kvartāls” – līdzdalību turnīrā, trešdien sacīja LBL direktora pienākumu izpildītājs Edgars Bērziņš.

Jau ziņots, ka līdzdalībai LBL 2017./18.gada čempionātā augustā tika apstiprinātas desmit komandas – galvaspilsētas vienības “VEF Rīga”, “Barons kvartāls” un “Latvijas Universitāte”, kā arī komandas no Ventspils, Valmieras, Jēkabpils, Liepājas, Jūrmalas, Ogres un Valkas.

Tomēr vairāku komandu starts samazināto budžetu dēļ bija zem jautājuma zīmes, un arī šobrīd visi jautājumi dažās vienībās vēl nav sakārtoti.

“Ja tā var teikt, tad šobrīd ir divas šaubīgās komandas – “Jūrmala”/”Fēnikss” un “Barons kvartāls”. Trešdien LBS vadība tiksies ar Jūrmalas domes vadību, lai saliktu visus punktus uz i. Tāpat vēl ir atsevišķas neskaidrības attiecībā pret “Barons kvartālu”, tāpēc es nevaru ar 100% garantiju atbildēt, ka šie klubi spēlēs. Galīgais lēmums par šo vienību līdzdalību būs jāpieņem LBS valdei, kura šo jautājumu skatīs ceturtdien,” sacīja Bērziņš.

Zīmīgi, ka LBL augstākās divīzijas sezonas sākums paredzēts jau pēc nedēļas – 27.septembrī.

Jau vēstīts, ka Jūrmalas kluba valdes priekšsēdētājs Jānis Drulle jūlija vidū atklāja, ka “Jūrmala”/”Fēnikss” nevar savākt nepieciešamos līdzekļus, lai nākamajā sezonā startētu LBL. Tomēr pēc tam Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis solīja, ka līdzekļi tiks atrasti un komanda LBL turpinās spēlēt.

Tiesa, ka nesen intervijā izteicās LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, tad Jūrmalas domes atbalsts vēl ir jāformalizē. “Viens ir pateikt, bet tas viss pēc tam ir jānodod rīcībspējīga menedžmenta rokās. Esošais kluba prezidents Jānis Drulle ir pateicis, ka viņš nevēlas būt atbildīgs par LBL pirmās divīzijas komandu, bet mērs ir pateicis, ka vienība būs. Vēl ir jāatrisina dažas tehniskās lietas,” skaidroja Šneps.

Arī gaidāmajā sezonā divas komandas – valsts čempione “VEF Rīga” un pierobežu pilsētu vienība “Valka”/”Valga” spēlēs pusi no regulārās sezonas, kā to darīja arī iepriekš. Rīdzinieki tradicionāli piedalīsies arī VTB Vienotās līgas čempionātā, bet “Valka”/”Valga” spēlēs arī Igaunijas čempionātā.

0 Komentāru