Komentāri
“Jūrmala”/”Fēnikss” komanda jaunajā sezonā gatavojas startēt LBL čempionātā
Foto: facebook.com/bkjurmalafenikss

“Jūrmala”/”Fēnikss” komanda gatavojas startēt jaunās sezonas “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionātā, apliecināja Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins.

Līdz šim par šīs vienības dalību LBL čempionātā, kas sāksies jau nākamnedēļ, bija liela neskaidrība. Jūrmalas kluba kluba valdes priekšsēdētājs Jānis Drulle jūlija vidū atklāja, ka “Jūrmala”/”Fēnikss” nevar savākt nepieciešamos līdzekļus, lai startētu LBL. Tomēr pēc tam Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis solīja, ka līdzekļi tiks atrasti un komanda LBL turpinās spēlēt.

Trešdien LBS valdei bijusi tikšanās ar Jūrmalas domes vadību, kas paudusi atbalstu komandas startam Latvijas čempionātā.

“Komanda ir sākusi treniņus, arī visas citas darbības ir uzsāktas. Tiesa, galīga skaidrība par šīs vienības startēšanu LBL būs tad, kad to ieraudzīsim laukumā. Svarīgākais, ka no pašvaldības puses ir atbalsts un tā vēlas LBL komandu. Uz šo brīdi nav neviena iemesla, lai vienības nebūtu,” norādīja Voins.

Sākotnēji līdzdalībai LBL 2017./18.gada čempionātā augustā tika apstiprinātas desmit komandas – galvaspilsētas vienības “VEF Rīga”, “Barons kvartāls” un “Latvijas Universitāte”, kā arī komandas no Ventspils, Valmieras, Jēkabpils, Liepājas, Jūrmalas, Ogres un Valkas.

Tomēr trešdien kļuva oficiāli zināms, ka jaunajā sezonā LBL nespēlēs bronzas medaļniece “Barons kvartāls”, līdz ar to potenciālo dalībnieču skaitu samazinot līdz deviņi.

BL augstākās divīzijas sezonas sākums paredzēts jau pēc nedēļas – 27.septembrī.

Arī gaidāmajā sezonā divas komandas – valsts čempione “VEF Rīga” un pierobežu pilsētu vienība “Valka”/”Valga” spēlēs pusi no regulārās sezonas, kā to darīja arī iepriekš. Rīdzinieki tradicionāli piedalīsies arī VTB Vienotās līgas čempionātā, bet “Valka”/”Valga” spēlēs arī Igaunijas čempionātā.

Iepriekš aģentūra LETA ziņoja, ka uzaicinājumi piedalīties nākamās sezonas LBL pirmās divīzijas turnīrā tika izsūtīti abām pērnās sezonas otrās divīzijas finālistēm “Jelgava”/BJSS un “Valmiera Glass”/ViA, tomēr tās, izvērtējot attīstības prioritātes, uzaicinājumu neizmantoja.

Šajā pavasarī LBL čempionātā triumfēja “VEF Rīga” komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot “Ventspili”, kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva “Barons kvartāls”.

Lasi vēl