Jokičs aizved ”Nuggets” līdz pirmajai ”play off” uzvarai šosezon, ”Bucks” dominē pret ”Heat”

USA TODAY SPORTS / SCANPIX

Nacionālajā basketbola asociācijā šonakt tika aizvadītas divas spēles. Denveras ”Nuggets” uzvarēja Portlendas ”Trail Blazers” ar 128:109 un Milvoki ”Bucks” sagrāva Maiami ”Heat” – 132:98.

Denveras “Nuggets” pirmajā izslēgšanas turnīra spēlē ar 109:123 piekāpās Portlendas “Trail Blazers”, šonakt ar 128:109 spēja revanšēties. “Nuggets” pirmo puslaiku uzvarēja ar +12, bet trešajā bija vadībā pat ar 20 punktu pārsvaru, tomēr pirms noslēdzošās ceturtdaļas Portlenda spēja gūt sešus bezatbildes punktus, atgriežot intrigu spēlē. Tomēr ceturtajā ceturtdaļā, lielā mērā pateicoties Nikolā Jokiča sniegumam, denverieši svinēja pirmo uzvaru šīs sezonas izslēgšanas turnīrā.

Jokičs spēli pabeidza ar 38 punktiem, 8 atlēkušajām bumbām un 5 rezultatīvajām piespēlēm. Otrais rezultatīvākais spēlētājs “Nuggets” rindās bija Maikls Porters, kuram 18 punkti, bet Fakundo Kampaco izcēlās ar 12 punktiem, 6 rezultatīvām piespēlēm un 3 pārtvertām bumbām. Zaudētāju rindās lieliska spēle Deimienam Lilardam, kurš guva 42 punktus un atdeva 10 rezultatīvas piespēles, bet 21 punkts Sīdžeja Makoluma kontā.

Rezultāts sērijā ir izlīdzināts 1-1, un tagad sērija pārcelsies uz Portlendu, kur tiks aizvadītas nākamās divas spēles.

“Bucks” Austrumu konferences ceturtdaļfināla otrajā mačā mājās bija pārāka ar rezultātu 132:98 (46:20, 32:31, 29:27, 25:20).

Jannis Adetokunbo uzvarētājiem guva 31 punktu, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un sešreiz rezultatīvi piespēlēja, bet novembrī iegūtais Braiens Forbss realizēja sešus tālmetienus un guva 22 punktus. Džrū Holidejs 11 punktiem un septiņām bumbām zem groziem pievienoja 15 rezultatīvas piespēles, kas kopā ar Polu Presiju un Oskaru Robertsonu ir dalīts “Bucks” rekords “play-off” mačos.

Milvoki basketbolisti šajā mačā realizēja 22 no 53 “trejačiem”, pirmajā puslaikā trāpot vairāk nekā pusi no izpildītajiem tālmetieniem (15/29). “Bucks” lielākais pārsvars šajā mačā bija 36 punkti.

Pretiniekiem ar 19 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Deveins Dedmons, bet 18 punkti bija Goranam Dragičam. Džimijs Batlers šoreiz guva desmit punktus.

”Bucks” un ”Heat” sērijā rezultāts kļuvis 2-0 Milvoki labā. Nākamās divas cīņas tiks aizvadītas Maiami mājvietā.