“Jelgavas” 3×3 basketbolisti Lipikas “Challenger” turnīru noslēdz ar uzvaru, neiekļūstot ceturtdaļfinālā

INSTAGRAM

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Jelgava”, kuras sastāvā spēlē Roberts Pāže, Mārtiņš Šteinbergs, Armands Ginters un Armands Seņkāns, piektdien Horvātijas pilsētiņas Lipikas “Challenger” sērijas turnīrā grupā uzvarēja pēdējā no divām spēlēm, taču “play-off” kārtā neiekļuva.

Vispirms Latvijas komanda, kas Lipikā spēlēja ar septīto numuru, ar 9:21 piekāpās “Antwerp” no Beļģijas, kas turnīrā izsēta ar desmito numuru. Piecus punktus guva Ginters, trīs – Seņkāns. Pretiniekiem 11 punkti Tibo Verfortam.

Otrajā cīņā ar 21:20 tika pieveikta turnīrā ar otro numuru izliktā ASV vienība “NY Harlem”.

Pret spēcīgo ASV komandu jelgavniekiem, kuriem bija nepieciešama ļoti pārliecinoša uzvara, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, veicās daudz labāk. Pēc nonākšanas iedzinējos mača sākumā pēc trīspunktu gājiena tika panākta vadība ar 8:7, un pretinieki pieprasīja pārtraukumu.

Kaut arī pēc pārtraukuma amerikāņi atbildēja ar trim punktiem pēc kārtas, Latvijas basketbolisti turpināja atzīstami cīnīties, panākot 13:13. Pēc Gintera diviem soda metieniem tika izkarota vadība – 18:17, bet pēc 20:20 abām komandām bija vairākas iespējas uzvarēt, punktu mačam ar āķa metienu no groza apakšas pieliekot Ginteram – 21:20.

Ginters guva astoņus, Seņkāns – sešus, Pāže – četrus un Šteinbergs – trīs punktus. Pretiniekiem astoņi punkti Antuānam Morgano.

Trešajā grupas cīņā ASV basketbolisti ar 21:18 pieveica “Antwerp”, kļūstot par grupas uzvarētāju un kopā ar Beļģijas komandu iekļūstot izslēgšanas cīņas, kuras norisināsies sestdien.

Šajā turnīrā nepiedalās Latvijas vadošā 3×3 vienība “Riga”, kas gatavojas nākamnedēļ paredzētajam olimpiskās atlases turnīram Austrijas pilsētā Grācā.

2017.gada 9.jūnijā 3×3 basketbols tika iekļauts olimpisko spēļu programmā, sākot ar Tokijas spēlēm.

Covid-19 pandēmijas ietekmētajā sezonā Pasaules tūrē pagaidām paredzētas tikai četras sacensības. Marta vidū Izraēlā norisinājās “Super Quests” sacensības, kurās Latvijas komandas nepiedalījās, bet marta beigās Dohā “Riga” ieņēma ceturto vietu. Augusta beigās notiks vēl viens turnīrs Ungārijas pilsētā Debrecenā.