Jauks žests! Hjūstonas “Rockets” vētrā cietušajiem ziedos vairākus miljonus dolāru

Komentāri
Jauks žests! Hjūstonas “Rockets” vētrā cietušajiem ziedos vairākus miljonus dolāru
Foto: USA Today Sports/SCANPIX

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Hjūstonas “Rockets” ziedojusi četrus miljonus ASV dolāru (3,3 miljonus eiro) plūdos, ko izraisīja vētra “Hārvijs”, cietušajiem, paziņoja komanda.

“Ir smagi noraudzīties uz to postu, kas skāris tik daudz mūsu draugu, ģimeņu un kaimiņu,” teikts paziņojumā. “Lūdzu, paliec drošībā, Hjūstona.” Kriss Pols, kurš nesen pievienojās “Rockets” komandai, ziedojis 50 000 dolārus (41 456 eiro) fondā, ko pirmdien izveidojis Hjūstonas “Texans” amerikāņu futbola komandas aizsardzības spēlētājs Džastins Džeimss Vots.

Pašreizējie un bijušie “Rockets” spēlētāji Džeimss Hārdens, Ēriks Gordons, Patriks Beverlijs un Pols ar sociālo mediju palīdzību pauduši atbalstu un aizlūguši par Hjūstonas iedzīvotājiem. Vētra, kas tagad klasificēta kā tropiskā vētra, pēc pamatīgām lietusgāzēm izraisījusi lielus plūdus. Viesuļvētras “Hārvijs” atnesto lietusgāžu izraisīto plūdu ūdeņi Hjūstonā pirmdien sasnieguši vienstāva apbūves jumtu līmeni, taču prognozes liecina, ka lietus nerimsies.

Hjūstonas aglomerācijā, kuras teritorija sasniedz aptuveni 25 000 kvadrātkilometru, turpinās glābšanas darbi. Vienas no ASV vēsturē spēcīgākajām lietusgāzēm faktiski paralizējušas valsts ceturto lielāko pilsētu, un pagaidām nav gaidāma situācijas uzlabošanās, jo tiek prognozēts, ka nokrišņi, kas vietām jau sasnieguši 76 centimetru līmeni, turpināsies un tuvākajā lakā papildus nolīs vēl 61 centimetru lieli nokrišņi. Līdz šim apstiprināti vismaz trīs nāves gadījumi, kurus, domājams, izraisījis “Hārvijs”.

Lasi vēl