Japānas basketbola līga cenšas atsākt spēles, rezultāts ir haotisks, mačus atkal pārceļ

Pievienot komentāru
Japānas basketbola līga cenšas atsākt spēles, rezultāts ir haotisks, mačus atkal pārceļ
EPA/SCANPIX

Vairākas basketbola līgas Āzijas reģionā plānojušas atsākt vai jau atsākušas sezonu saistībā ar koronavīrusa nelielo ierobežošanu. Šo valstu starpā bijusi arī Japāna, kurai gan spēļu atsākšana tik gludi vis nav noritējusi.

Japānas B līga, kas ir spēcīgākā basketbola līga valstī, šajā nedēļā spēles atsāka, aizvadīja pāris haotiskus mačus un nu atkal pārtraukusi sezonu līdz 1. aprīlim, ziņo ESPN un ”The Japan Times”.

Sezonas pārcelšanas iemesls – tas pats Covid-19. Piemēram, sestdien pirms kādas no spēlēm trīs spēlētāji juta slimībai līdzīgus simptomus, tādēļ maču atcēla. Līdzīgs gadījums manīts arī citā mačā.

Situāciju pirms paziņojuma par līgas spēļu pārcelšanas komentējis Funbaši ”Chiba Jets” komandas treneris Asuši Ono: ”Jautājumam nevajadzētu būt – vai mums spēlēs būs skatītāji vai nebūs, bet gan tas, vai mums jau šobrīd vajadzētu atsākt spēles. Šajā sportā tomēr ir daudz kontakta. Mēs neuzdrošinājāmies spēlētājiem likt mačus aizvadīt šādos apstākļos, tādēļ vēlētos, lai līga apdomā savu attieksmi pret spēlētājiem.”

Līdzīgu attieksmi pauda līgas labākais cīnītājs par atlēkušajām bumbām, amerikāņu basketbolists Džefs Eiress: ”Es nolēmu netrenēties vai nespēlēt sakarā ar to, kādus pasākumus līga un mana komanda ievēroja (pareizāk sakot neievēroja), lai liktu spēlētājiem justies droši par situāciju.”

Eiress devies atpakaļ uz ASV, jo tur šobrīd gaidībās atrodas viņa sieva, un, kā viņš izteicies ASV lielākajam sporta medijam ESPN – sava trešā bērna nākšanu pasaulē viņš nelaidīs garām.