Itālijas Basketbola federācija pārtrauc čempionātu, Jakoviča “Varese” ieņem desmito pozīciju

Pievienot komentāru
Itālijas Basketbola federācija pārtrauc čempionātu, Jakoviča “Varese” ieņem desmito pozīciju
INSTAGRAM

Pēc Itālijas Basketbola federācijas (FIP) lēmuma otrdien tika apturēta A sērijas izspēles vietējā čempionātā, tobrīd Ingus Jakoviča pārstāvētajai “Varese” ierindojoties desmitajā vietā.

Par čempionāta noslēgumu otrdien paziņoja FIP prezidents Džiovanni Petruči. Lēmums pieņemts Covid-19 vīrusa straujās izplatības dēļ. Tieši Itālijā ir lielākais Covid-19 vīrusa upuru skaits pasaulē.

Jau iepriekš Itālijā tika atcelta A2 sērijas izspēle, kurā sezonu aizvadīja arī trīs Latvijas basketbolisti – Artūrs Strautiņš (Udīnes “Apu Old Wild West”), Andrejs Gražulis (Tortonas “Bertram”) un Ričards Kļanskis (“Orlandina Basket”).

FIP prezidents Petruči vēlāk televīzijas kanālam “Sky Sports” atklāja, ka šosezon čempioni A sērijā netiks kronēti. Jakoviča komanda līdz pārtraukuma brīdim 19 spēlēs bija izcīnījusi deviņas uzvaras.

Tāpat Petruči neslēpa, ka nākamajā sezonā A sērijā tiks mainīts izspēles formāts, kā rezultātā arī mainīsies paaugstināšanas un pazemināšanas nosacījumi starp vietējām līgām.

Vēl 20.martā sarunā ar Latvijas Televīziju Strautiņš pauda, ka komanda mazās grupās atsākusi treniņus. Iepriekš pārtraukums Itālijas čempionātos bija noteikts līdz 3.aprīlim, bet pēdējie mači aizvadīti februāra sākumā.

Jakovičs šosezon Itālijas spēcīgākajā līgā vidēji 19 mačos izcēlās ar 9,8 punktiem un 1,8 rezultatīvām piespēlēm, laukumā pavadot nedaudz vairāk nekā 18 minūtes. Tikmēr Strautiņš pēc spēka otrajā līgā sešos mačos laukumā vidēji pavadīja 24,3 minūtes, kuru laikā izcēlās ar 11,7 punktiem un 4,3 atlēkušajām bumbām. Sezonas sākumā viņš pārstāvēja A sērijas komandu Triestes “Allianz”.

Gražulis Tortonas komandā bija viens no līderiem, laukumā vidēji pavadot nepilnas 32 minūtes, kuru laikā iekrāja 16,8 punktus un 8,3 atlēkušās bumbas. Viņš piedalījās 24 mačos. Savukārt Kļanskis A2 sērijā aizvadīja vien trīs spēles, caurmērā gūstot divus punktus, kā arī izcīnīja 2,7 bumbas zem groziem.

A2 sērijas Rietumu konferencē Tortonas komanda bija devītā ar 13 panākumiem 25 spēlēs, bet 12.pozīcijā vien ar astoņām uzvarām bija Kļanska komanda, kurai draud izkrišana uz zemāku divīziju, ja vien FIP nelems par citādāk. Austrumos ar 15 panākumiem sesto pozīciju ieņēma Strautiņa “Apu Old Wild West”.