Itālija pārsteidz un atņem Serbijai olimpisko ceļazīmi, uz Tokiju brauks arī Vācija un Čehija

FIBA.BASKETBALL

Itālijas basketbola izlase svētdien Belgradas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra finālā ar 102:95 uzvarēja Serbiju, izcīnot ceļazīmi uz Tokijas spēlēm.

Pie pārējām trim ceļazīmēm kvalifikācijas turnīros Kauņā, Splitā un Viktorijā tika Slovēnija, Vācija un Čehija. Uz Tokiju netika neviens no kvalifikācijas turnīru rīkotājiem.

Itālijas izlase pārsteidza serbus, atņemot turnīra rīkotājiem iespēju braukt uz Tokiju. Meo Saketi trenētā komanda jau pirmajā puslaikā iekrāja 12 punktu pārsvaru – 57:45. Trešajā ceturtdaļā Nikolo Melli un Akile Polonara turpināja precīzi mest no trīspunktu līnijas. 35.minūtē pēc Alesandro Pajolas tālmetiena itāļu pārsvars sasniedza jau 24 punktus – 73:49.

Kaut arī serbiem izdevās lielo deficītu samazināt, pretinieku uzvara nopietni netika apdraudēta – 102:95. Itālija uz olimpiskajām spēlēm brauks pirmo reizi kopš 2004.gada, kad Atēnās komanda izcīnīja sudraba medaļas.

Splitas kvalifikācijas turnīra finālā Vācija ar 75:64 uzvarēja Brazīliju un Viktorijā Čehija ar 97:72 sagrāva Grieķiju.

Pirms tam Kauņā Slovēnija ar Luku Dončiču priekšgalā ar 96:85 uzvarēja Lietuvu, pirmo reizi vēsturē nodrošinot piedalīšanos olimpiskajās spēlēs.