Helmanis pievienojies BK “Ogres” treneru kolektīvam

Komentāri
Helmanis pievienojies BK “Ogres” treneru kolektīvam
29.04.2017. Liepāja, Latvija. Latvijas basketbola līgas (LBL) ceturdaļfināla spēle starp Liepāja/Triobet un Valmiera/Ordo komandam. Uvis Helmanis (Ģirts Gertsons / F64)

Šosezon joprojām bez zaudējumiem esošā “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) komanda “Ogre” papildinājusi treneru kolektīvu ar Uvi Helmani.

Līdz ar to Helmanis būs Artūra Visocka-Rubeņa palīgs. Līdz šim galvenajam trenerim palīdzēja vienīgi Uldis Švēde.

“Ogre” sezonu iesāka ar negaidītu uzvaru 85:80 pār Latvijas čempioni “VEF Rīga”, bet pēc tam uzvarējusi arī nākamajās četrās LBL spēlēs, līdz ar to šobrīd ir viena no divām komandām, kas cīnās bez neveiksmēm. Tiesa, pagājušajā nedēļā “Ogre” zaudēja pirmajā Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēlē, ar 64:70 atzīstot “Tartu Universitātes” pārākumu.

LBL kopvērtējumā septiņas uzvaras septiņās spēlēs ir “Ventspilij”, kam ar pieciem panākumiem seko “Ogre”. Nākamajā spēlē ogrēnieši trešdien BBL ietvaros uzņems Artūra Ausēja pārstāvēto Lietuvas komandu Pasvāles “Pieno žvaigždes”.

Helmanis pagājušajā sezonā trenēja “Valmiera”/ORDO komandu. Valmierieši sezonu iepriekš bija kļuvuši par Latvijas čempioniem, bet Helmaņa vadībā palika vien ceturtajā vietā. Pirms tam Helmanis trīs sezonas pavadīja “Liepāja”/”Triobet” galvenā trenera postenī.

Šovasar Helmanis trenēja Latvijas U-18 izlasi, kas, neskatoties uz divām uzvarām apakšgrupas spēlēs, palika pēdējā, 16.vietā Eiropas čempionātā.

Pirmo pieredzi trenera arodā Helmanis ieguva “Barons” vienībā 2010./2011.gada sezonā, bet gadumijā amatu zaudēja. Pēc tam viņš pārcēlās uz Poliju, kur Slupskas “Energa Czarni” komandas otrā trenera statusā izcīnīja trešo vietu Polijas čempionātā. Savukārt turpinājumā speciālists divas sezonas “VEF Rīga” komandā darbojās kā galvenā trenera Ramūna Butauta asistents.

Spēlētāja karjeras laikā spēka uzbrucējs Helmanis bijis viens no vadošajiem Latvijas basketbolistiem. Latvijas izlasē viņš vēl joprojām ir pārliecinošs rekordists aizvadīto spēļu (184) skaita ziņā un ir otrais visu laiku rezultatīvākais izlases spēlētājs ar 1585 gūtiem punktiem. Profesionālajā karjerā Helmanis pārstāvējis dažādas Latvijas komandas, kā arī vairākus gadus spēlējis Polijas un Vācijas čempionātos. Spēlētāja karjeras panākumu sarakstā ir gan Polijas (2001), gan Vācijas (2005) čempionu tituli, kā arī divi Latvijas čempionu tituli (1999 un 2010).

Lasi vēl