Gražulim pieci punkti Mazura trenētās “Parma” zaudējumā “Himki” komandai
03.09.2017. Stambula, Turcija. Eiropas čempionāts basketbola viriešiem Turcijā Eurobasket 2017. Latvijas basketbola izlases treniņš. Andrejs Gražulis (Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas izlases basketbolista Andreja Gražuļa pārstāvētā un latviešu speciālista Nikolaja Mazura trenētā Permas “Parma” komanda pirmdien cieta zaudējumu VTB Vienotās līgas spēlē.

“Parma” gandrīz 6000 līdzjutēju priekšā ar rezultātu 69:106 (19:24, 21:25, 13:30, 16:27) kapitulēja ULEB Eirolīgas komandai Maskavas apgabala “Himki”.

“Parma” pirmās 15 minūtes spēja turēties pretī spēcīgākajai pretiniecei, bet pirmā puslaika nogalē ielaida 13 punktus pēc kārtas, pārtraukumā iedama ar deviņu punktu deficītu (40:49). Otro puslaiku “Himki” iesāka ar izrāvienu 18:3 un dominēja arī turpmākajā spēles gaitā.

Gražulis šajā spēlē laukumā bija 18 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā realizēja divus no pieciem divpunktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem.

Tāpat viņam divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas pārtvertas piespēles, trīs piezīmes, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un seši efektivitātes koeficienta punkti. “Parma” ar Gražuli laukumā ielaida par astoņiem punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija trešais labākais +/- rādītājs komandā.

Latvieša pārstāvētajā komandā ar 22 punktiem izcēlās amerikānis Frenks Geinss.

“Himki” komandā 17 punkti un sešas bumbas zem groziem amerikānim Tomasam Robinsonam, bet 16+5 viņa tautietim Entonijam Džilam. Vēl 16 punktus sameta krievs Aleksejs Šveds, bet ar 15+7 atzīmējās amerikānis Džeimss Andersons.

Pašlaik 24 gadus vecais Gražulis iepriekš pārstāvēja Latvijas komandu “Ventspili” un “Parma” komandai pievienojās jūlijā. Viņam šī ir pirmā pieredze, spēlējot ārpus Latvijas.

Lai gan “Parma” komanda iepriekšējā sezonā bija līgas pastarīte, tomēr tās spēles bija visapmeklētākās, jo Permā, kur savulaik spēlēja spēcīgā “Ural Great” komanda, saglabājušās labas basketbola tradīcijas.

Pa trim uzvarām trīs spēlēs sezonas ievadā guvušas Maskavas CSKA un “Himki” komandas, bet divus panākumus divos mačos guvusi Mārtiņa Meiera pārstāvētā Kazaņas “Unics”. Savukārt “Parma” un Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” ir to sešu komandu vidū, kuras sezonu iesākušas ar diviem zaudējumiem.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja “Himki” vienību.

Septiņās no astoņām iepriekšējām Vienotās līgas sezonām par čempioni kronēta CSKA, bet 2011.gadā uzvarēja “Himki”.