Gražuļa un Mazura pārstāvētā “Parma” Vienotās līgas mačā piedzīvo zaudējumu pagarinājumā
"VEF Rīga" galvenais treneris Nikolajs Mazurs Latvijas Basketbola līgas fināla spēlē starp "VEF Rīga" un "Ventspils" "Arēnā Rīga". (Edijs Pālens / LETA)

Dramatisku zaudējumu pagarinājumā VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā svētdien piedzīvoja Latvijas basketbolista Andreja Gražuļa pārstāvētā Permas “Parma”, ko trenē Nikolajs Mazurs.

“Parma” savā laukumā ar 84:90 (13:22, 19:22, 27:16, 19:18, 6:12) piekāpās “Astana” basketbolistiem.

Gražulis šajā mačā laukumā pavadīja 29 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā guva septiņus punktus. Latvijas basketbolists grozā raidīja divus no trim divpunktu metieniem un vienīgo trejaci.

Tāpat Gražuļa rēķinā četras atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viens bloķēts metiens, divas piezīmes, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un 12 efektivitātes punkti.

Vēl nedaudz vairāk nekā četras minūtes līdz pamatlaika beigām “Parma” atradās iedzinējos ar desmit punktiem (68:78), tomēr lieliski spēja aizvadīt atlikušās minūtes, neļaujot pretiniekiem iekarot savu grozu. Savukārt neizšķirtu (78:78) 26 sekundes pirms beigām panāca Frenks Geinss.

Līdz ar to šī mača liktenis tika izšķirts pagarinājumā. Lai arī tā sākumā “Parma” izvirzījās vadībā, noslēgumā iniciatīva pārgāja “Astana” pusē, kas izcīnīja uzvaru.

“Parma” rindās rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Geinss, kamēr “Astana” labā 26 punktus guva Džastins Kārters.