“Gaziantep” oficiāli paziņo par līguma noslēgšanu ar Freimani

Komentāri
“Gaziantep” oficiāli paziņo par līguma noslēgšanu ar Freimani
09.10.2017. Rīga, Latvija. VTB vienotas basketbola līgas spēle starp VEF Rīga un Maskavas apgabala Khimki komandam. Rolands Freimanis (Foto: Romāns Kokšarovs / F64)

Turcijas augstākās līgas vienība “Gaziantep” otrdien oficiāli paziņoja par latviešu basketbolista Rolanda Freimaņa pievienošanos komandai.

Ar 29 gadus veco Freimani noslēgts līgums līdz šīs sezonas beigām. Informācija par Freimaņa došanos uz “Gaziantep” bija jau pirmdien, un arī pats basketbolists aģentūrai LETA nenoliedza, ka jau atrodas Turcijā. Pirmdien viņš izgājis medicīniskās pārbaudes, bet klubs par basketbolista nolīgšanu oficiāli paziņoja otrdien.

Oktobra sākumā Freimanis pievienojās Latvijas čempionei “VEF Rīga”, parakstot “atvērto” līgumu, kas viņam laba piedāvājuma gadījumā jebkurā brīdī ļauj pārtraukt kontraktu. Zīmīgi, ka “Gaziantep” komanda Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgā spēlē vienā grupā ar Latvijas vicečempioni “Ventspili”. Abas vienības savā starpā vēl nav tikušās, bet tās pirmo reizi 8.novembrī tiksies Turcijā, bet Ventspilī mačs gaidāms vien nākamā gada 24.janvārī.

“Gaziantep” vietējā čempionātā četrās spēlēs guvusi vienu uzvaru un atrodas tikai 15.vietā 16 komandu konkurencē. Šosezon trīs VTB Vienotās līgas spēlēs Freimanis vidēji izcēlās ar 12,7 punktiem un 5,7 atlēkušajām bumbām, kamēr “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) turnīrā viņš trīs cīņās caurmērā atzīmējās ar 11,0 punktiem un 3,7 atlēkušajām bumbām.

Pagājušajā sezonā Freimanis spēlēja Turcijas spēcīgākās līgas vienībā Ušakas “Muratbey”, kuras sastāvā 30 spēlēs vietējā čempionātā izcēlās ar vidēji mačā gūtiem 12,9 punktiem un savāktām 4,9 atlēkušajām bumbām. Savukārt FIBA Čempionu līgā viņš 16 spēlēs guva vidēji 10,4 punktus un izcīnīja 4,8 atlēkušās bumbas.

Freimanim ir liela pieredze arī dažādās Latvijas izlasēs, jo viņš spēlējis visās jauniešu vecuma izlasēs, bet ar valstsvienību piedalījies četros Eiropas čempionāta finālturnīros. Tiesa, pēdējās divās vasarās Freimanis komandas sastāvā nav ticis, pērn izlaižot olimpisko kvalifikācijas turnīru, bet šogad arī Eiropas čempionātu.

Lasi vēl