FIBA turpina kritizēt ULEB un nedomā mainīt izlašu spēļu kalendāru

0 Komentāru
FIBA turpina kritizēt ULEB un nedomā mainīt izlašu spēļu kalendāru
Foto: FIBA.com

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) piektdien turpināja kritizēt Eiropas Basketbola līgu savienību (ULEB), akcentējot, ka nedomā mainīt izlašu spēļu kalendāru.

Jau vēstīts, ka ULEB ceturtdien nāca klajā ar savu priekšlikumu kalendāra izveidei, lai visi labākie basketbolisti varētu piedalīties arī FIBA rīkotajās izlašu sacensībās, kuras pēc ULEB piedāvājuma varētu aizvadīt jūlijā.

Jau ilgu laiku starp FIBA un ULEB ir strīds, turklāt ar šo gadu stājušās spēkā būtiskas izmaiņas nacionālo izlašu kalendāros. Tā rezultātā sezonas laikā tiks aizvadītas 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēles. To norisei ir nepieciešami pārtraukumi nacionālajos klubu čempionātos un Eirokausu turnīros, tomēr kontinenta spēcīgākais klubu turnīrs ULEB Eirolīga savā kalendārā “logus” nav iekļāvis.

Līdz ar to ir apdraudētas labāko Eiropas basketbolistu iespējas palīdzēt savām nacionālajām izlasēm, turklāt jau FIBA kalendāra izveidošanas brīdī bija skaidrs, ka tām būs jāiztiek arī bez saviem Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājiem.

Tikmēr FIBA piektdien izplatīja ziņojumu, kurā norādīja, ka ULEB piedāvājums ir uzmanības novirzīšanas taktika laikā, kad abu pušu konfliktu vērtē Eiropas Komisija.

FIBA uzsver, ka ULEB piedāvājumu izteikusi vien divus mēnešus pirms Pasaules kausa kvalifikācijas spēļu sākuma, bez tam ULEB variantā izlašu spēlēm būtu atvēlētas tikai četras nedēļas. Piekrītos šādam piedāvājumam FIBA nāktos 2019.gada Pasaules kausa finālturnīru no septembra pārcelt uz jūliju, kā arī ironiski norādīja, ka ULEB šādā veidā mēģina mainīt paraolimpisko spēļu norises termiņus.

“Tas vienkārši nav nopietni un līdz ar to pieņemami,” uzskata FIBA, piebilstot, ka šī brīža situācijā vainojama ir ULEB vadība, kura pieņēmusi nepamatotus un nesamērīgus lēmumus.

“Konsultāciju process par 2017./2021.gada sacensību kalendāru ar 213 nacionālajām federācijām noslēdzās jau 2014.gadā pirms FIBA kongresa, viesiem pieņemot šos noteikumus, savukārt kalendāra datumi tika paziņoti jau 2015.gadā, līdz ar to visas līgas tiem varēja pielāgoties,” uzsver FIBA. “Bez tam 2016.gada rudenī ULEB mutiski un oficiālā vēstulē Eiropas Komisijai un ULEB apliecināja, ka tā nekādā veidā neierobežos spēlētāju atbrīvošanu izlašu vajadzībām.”

FIBA arī norādīja, ka tā nedomā ielaisties publiskos strīdos ar ULEB, kas kaitē sporta veida imidžam, taču nedomā veikt izmaiņas savos plānos vismaz līdz 2021.gadam.

Kā pēdējā ir Kauņas “Žalgiris” vadība, kas paziņojusi, ka neļaus saviem spēlētājiem palīdzēt izlasēm. Tikmēr Spānijas Basketbola federācijas prezidents Horhe Garvahosa šonedēļ pauda, ka Spānijas izlase tāpat izsauks uz izlasi visus spēlētājus, kurus vēlas.

LETA jau ziņoja, ka bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis piektdien FIBA un ULEB strīdu nosauca par “lielo vīru, kuri nevar tikt pāri savam ego, spēlītēm smilšu kastē”.

“Ja vēlētos, varētu atrast kopsaucēju. Abām pusēm ir jāsēžas pie sarunu galda, jo nevar tik ilgu laiku strīdēties. Pasaulē daudz reižu pierādījies, ka karā nav uzvarētāju,” skarbs bija treneris.

0 Komentāru