Komentāri
FIBA nāk klajā ar alternatīvu piedāvājumu, kas Eirolīgas spēlētājiem ļautu pievienoties izlasēm
Foto: FIBA.com

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) nākusi klajā ar alternatīvu piedāvājumu, kas ļautu ULEB Eirolīgas spēlētājiem pievienoties savām nacionālajām izlasēm 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas mačos.

Jau ilgu laiku starp FIBA un Eiropas Basketbola līgu savienību (ULEB) ir strīds, turklāt ar šo gadu stājušās spēkā būtiskas izmaiņas nacionālo izlašu kalendāros. Tā rezultātā sezonas laikā tiks aizvadītas 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēles. To norisei ir nepieciešami pārtraukumi nacionālajos klubu čempionātos un Eirokausu turnīros, tomēr kontinenta spēcīgākais klubu turnīrs ULEB Eirolīga savā kalendārā “logus” nav iekļāvis.

Lai arī FIBA ieņēma nostāju, ka tā savu kalendāru nemainīs, jaunākajā piedāvājumā izmaiņas tomēr ir notikušas, taču tas paredz arī Eirolīgai veikt korekcijas savos spēļu datumos.

FIBA piedāvājusi Pasaules kausa kvalifikācijas spēles no ceturtdienas 23.novembra pārcelt uz 24.novembri, bet tādā gadījumā Eirolīgai visus mačus, kas bija paredzēti ceturtdien un piektdien, pārcelt uz tās pašas nedēļas otrdienu. Tas spēlētājiem ļautu sākumā izspēlēt mačus klubā, bet pēc tam uz nedēļu pievienoties izlasēm.

Tāds pats variants tiek piedāvāts arī uz Pasaules kausa kvalifikācijas februāra mačiem, kad atlases spēles pārceltas uz piektdienu, bet Eirolīgas mači – uz otrdienu.

Pagaidām šis plāns vēl nav apstiprināts. Pašreizējā situācija paredz, ka nacionālās izlases savus mačus aizvadīs 23. un 24.novembrī, kā arī 26. un 27.novembrī. Savukārt februārī mači paredzēti 22. un 23.februārī, kā arī 25. un 26.februārī.

Latvijas izlasei Pasaules kausa atlases ciklus iecerēts uzsākt 23.novembrī izbraukumā pret Turciju, tad 26.novembrī sekotu duelis savā laukumā pret Zviedriju, bet 23. un 26.februārī komanda savā laukumā spēkotos attiecīgi ar Ukrainu un Turciju.

No Latvijas izlases basketbolistiem nākamajā sezonā ULEB Eirolīgā startēs Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns un Jānis Timma.

Lasi vēl