FIB kratīšanas laikā konfiscē Porziņģa aģenta Millera datoru

1 komentārs
FIB kratīšanas laikā konfiscē Porziņģa aģenta Millera datoru
Pārbaudes spēle basketbolā vīriešiem starp Latvijas un Lietuvas valstsvienībām ''Arēnā Rīga''. (Edijs Pālens / LETA)

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) otrdien kukuļošanas un korupcijas lietas ietvaros veicis kratīšanu ietekmīgajā sporta aģentūrā “ASM Sports”, konfiscējot daudzu pazīstamu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāju, tostarp latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa aģenta Endija Millera datoru, vēsta Ziemeļamerikas mediji.

FIB jau divus gadus izmeklē nelikumīgas kukuļošanas un krāpšanas shēmas ASV koledžu basketbolā.

Izmeklēšanas ietvaros aizturētas desmit personas – finanšu konsultanti, bijušie NBA aģenti, “Adidas” pārstāvji un treneru asistenti. Iesaistītās personas palīdzējušas piesaistīt basketbolistus tām koledžām, kurām bija saistība ar apavu ražotājiem.

Nauda tikusi maksāta basketbolistu ģimenēm un treneru asistentiem. Shēmas mērķis bija, lai basketbolisti pēc koledžas karjeras būtu noslēguši līgumu ar apavu ražotājiem, kas šajā gadījumā ir “Adidas”.

Daži no maksājumiem sasnieguši pat 100 000 ASV dolāru (85 000 eiro).

Starp desmit arestētajām personām ir arī bijušais NBA aģents Ričards Dokinss, kurš līdz maijam strādāja “ASM Sports” aģentūrā. Tiesa, Dokinss tika atbrīvots no amata cita pārkāpuma dēļ – viņš ar kāda vārdā nenosaukta NBA basketbolista kredītkarti bija iztērējis 42 000 ASV dolārus (36 000 eiro) par “Uber” pakalpojumiem.

Izmeklēšanas ietvaros otrdien tika veikta kratīšana Dokinsa iepriekšējā darba vietā, konfiscējot “ASM Sports” aģentu, tajā skaitā arī kompānijas dibinātāja Millera datoru, vēsta “NYPost.com”.

Aģentūra “ASM Sports” pārstāv 47 basketbolistus, kuru vidū ir arī Ņujorkas “Knicks” zvaigzne Porziņģis, Toronto “Raptors” līderis Kails Laurijs un viņa komandas biedrs Seržs Ibaka. Tāpat “ASM Sports” pārstāv Porziņģa komandas biedrus spāni Villiju Ernangomesu un amerikāni Kailu O’Kvinu. Tiesa, tikai O’Kvins pirms tam spēlējis Nacionālajā koledžu sporta asociācijā (NCAA).

Korupcijas skandālā kopumā iesaistītas sešas koledžas, taču FIB nemin to nosaukumus.
1 komentārs