ESPN: NBA spēlētāju asociācija aptaujā basketbolistus, vai viņi vēlas turpināt sezonu

Pievienot komentāru
ESPN: NBA spēlētāju asociācija aptaujā basketbolistus, vai viņi vēlas turpināt sezonu
REUTERS/SCANPIX

Nacionālās basketbola asociācijas spēlētāju asociācija (NBPA) aptaujā basketbolistus, vai viņi vēlas turpināt sezonu koronavīrusa pandēmijas laikā, vēsta ESPN.

NBA bija pirmā profesionālā līga pasaulē, kura pieņēma lēmumu par sezonas pārtraukšanu. Spēles NBA nenotiek kopš 11.marta, kad pirmais saslimšanas gadījums līgā tika konstatēts Jūtas “Jazz” spēlētājam Rūdijam Gobēram.

ESPN ziņo, ka NBPA reģionālie pārstāvji uzdod basketbolistiem pavisam vienkāršus jautājumus: “Vai tu vēlies turpināt spēlēt šajā sezonā, jā vai nē?” un “Vai tu gribi, lai sezona atsākas?”. Aptauja ir anonīma.

Aprīļa vidū NBA un NBPA vienojās par basketbolistu algu samazinājumu 25% apmērā, sākot ar 15.maiju. Šāds solis palīdzēs līgai veiksmīgāk cīnīties ar zaudējumiem, kas radušies nenotikušo spēļu dēļ.

Līga gan vēl izskata vairākus variantus atlikušo spēļu aizvadīšanai. Iepriekš NBA komisārs Edams Silvers pauda iespēju, ka atlikušie šīs sezonas mači varētu notikt Lasvegasā, kurai jau ir pieredze ar vairāku komandu izmitināšanu vienlaikus, jo tieši šajā pilsētā noris Vasaras līgas spēles.

Ziemeļamerikas mediji iepriekš vēstījuši, ka fināls, iespējams, notiks vien augustā.

Pēdējo reizi pilna NBA sezona netika aizvadīta 2011./2012.gada sezonā, jo līga un spēlētāju asociācija nespēja vienoties par koplīgumu. Togad pirmie dueļi tika aizvadīti ap Ziemassvētku laiku, bet kopumā sezona sastāvēja no 66 spēlēm.

NBA saslimšana ar Covid-19 vīrusu tika konstatēta Losandželosas “Lakers”, Denveras “Nuggets”, Bostonas “Celtics”, Detroitas “Pistons”, Jūtas “Jazz” un citās vienībās, taču smagi saslimšanas gadījumi nav fiksēti.