ESPN: Fizdeils piekritis kļūt par “Knicks” galveno treneri un grasās apmeklēt Latviju, lai tiktos ar Porziņģi

Pievienot komentāru
ESPN: Fizdeils piekritis kļūt par “Knicks” galveno treneri un grasās apmeklēt Latviju, lai tiktos ar Porziņģi
Foto: AP/ SCANPIX

Deivids Fizdeils piekritis kļūt par latviešu basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētās Nacionālās basketbola asociācijas komandas Ņujorkas “Knicks” galveno treneri, atsaucoties uz avotiem līgā, vēsta ESPN.

Fizdeils ceturtdien ticies ar “Knicks” īpašnieku Džeimsu Doulenu, kurš pēc tam devis savu piekrišanu prezidentam Stīvam Millsam un ģenerālmenedžerim Skotam Perijam uzsākt sarunas par līguma slēgšanu. Vienošanās paredzēta uz četrām sezonām.

Tāpat ESPN vēsta, ka Fizdeils tuvākajā laikā apmeklēs Latviju, lai satiktu Ņujorkas komandas lielāko zvaigzni Porziņģi, kurš šajā vasarā lielākoties uzturas dzimtenē.

Kopumā “Knicks” galvenā trenera meklējumos veikusi 11 intervijas, starp pretendentiem esot arī tādiem speciālistiem kā Deivids Blats, Marks Džeksons un Maiks Vudsons. No visiem kandidātiem Fizdeils tika uzskatīts par vienu no favorītiem.

Novembrī Fizdeils tika atlaists no Memfisas “Grizzlies” galvenā trenera amata, kas šo sezonu aizvadīja ļoti neveiksmīgi, turklāt speciālistam bija nesaskaņas ar Memfisas komandas zvaigzni Marku Gasolu.

Fizdeils astoņas sezonas bija Maiami “Heat” galveno treneru palīgs, līdz 2016.gada 29.maijā sāka vadīt “Grizzlies” vienību, kurā 101 spēlē tika pie 50 uzvarām. Pagājušajā sezonā “Grizzlies” septīto reizi pēc kārtas iekļuva izslēgšanas sacensībās, tomēr šogad tām nekvalificējās, jo tā bija otra vājākā komanda līgā.

“Knicks” šosezon ar 28 uzvarām 82 spēlēs Austrumu konferencē ieņēma 11.vietu, jau piekto gadu pēc kārtas neiekļūstot izslēgšanas turnīrā, bet uzreiz pēc sezonas pēdējā mača no komandas galvenā trenera amata tika atlaists Džefs Hornačeks. Tikmēr komandas lielākajai zvaigznei Porziņģim februārī vienā no mačiem plīsa ceļgala krusteniskās saites, tāpēc laukumā viņš varētu atgriezties tikai gada beigās.