Eiropas vadošās basketbola federācijas nosoda Eirolīgas attieksmi pret izlasēm

Komentāri
Eiropas vadošās basketbola federācijas nosoda Eirolīgas attieksmi pret izlasēm
Foto: euroleague.net

Eiropas vadošās basketbola federācijas, kuru komandas spēlē ULEB Eirolīgā, kopējā paziņojumā nosoda turnīra rīkotājus par izlasēm nedraudzīga kalendāra izveidi.

Paziņojuma tapšanā piedalījās Vācija, Grieķija, Izraēla, Itālija, Lietuva, Serbija, Spānija un Turcija.

Jau ilgu laiku starp Starptautisko Basketbola federāciju (FIBA) un Eiropas Basketbola līgu savienību (ULEB) ir strīds, turklāt ar šo gadu stājušās spēkā būtiskas izmaiņas nacionālo izlašu kalendāros. Tā rezultātā sezonas laikā tiks aizvadītas 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēles, tomēr to norisei nepieciešami pārtraukumi nacionālajos klubu čempionātos un Eirokausu turnīros, bet kontinenta spēcīgākais klubu turnīrs ULEB Eirolīga savā kalendārā “logus” nav iekļāvis.

FIBA oktobra sākumā paziņoja, ka 2019.gada Pasaules kausa Eiropas zonas kvalifikācijas turnīra 2017.gada novembra un 2018.gada februāra spēles pārceltas no ceturtdienas uz piektdienu, cerot, ka tas beidzot atrisinās konfliktu ar ULEB Eirolīgu.

Tiesa, ULEB Eirolīgas klubi pāris dienas vēlāk sanāksmē noraidīja FIBA piedāvātas izmaiņas.

“Basketbola sabiedrībai vajag turēties kopā un strādāt vienota mērķa vārdā – popularizēt basketbolu. Klubu un nacionālo izlašu sacensības var pastāvēt plecu pie pleca visas sezonas gaitā, kā tas notika līdz 2003.gadam basketbolā un vēl joprojām notiek citos sporta veidos,” FIBA citē paziņojumā teikto.

“Mēs nosodām “Euroleague Commercial Assets” (ECA) atteikšanos mainīt divas spēļu dienas, kā rezultātā komerciālu nolūku dēļ tiks iespaidotas izlases, kurām būs mazākas izredzes kvalificēties Pasaules kausam un olimpiskajām spēlēm. Nacionālās izlases ir basketbola vadošais spēks visā pasaulē,” teikts paziņojumā.

Tāpat federācijas balstās uz ECA rakstisku apstiprinājumu Eiropas Komisijai, kurā teikts, ka klubi nepārkāps noteikumus, ja tiem nevarēs palīdzēt spēlētāji, kuri tajā brīdī atradīsies izlasēs.

“Aicinām ECA cienīt pašas organizācijas 2016.gada novembrī uzņemtās saistības, grozot Eirolīgas kalendāru, kas šobrīd rada būtiskus šķēršļus basketbolistu spēlēšanai izlasē,” raksta federācijas.

“Atgādinām klubiem, kuri spēlē vietējos čempionātos, ka tiem ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi. Nosodām jebkādu tiešu vai netiešu klubu spiedienu uz spēlētājiem. Turpināsim nodrošināt pēc iespējas labākus apstākļus nacionālo izlašu spēlētājiem” uzsver federācijas.

Paziņojuma atbalstu pauž arī Francija, kuras klubi šosezon nav pārstāvēti ULEB Eirolīgā.

Latvijas izlasei Pasaules kausa atlases ciklu bija iecerēts uzsākt 23.novembrī izbraukumā pret Turciju, tomēr pēc FIBA izmaiņām kalendārā tagad duelis notiks dienu vēlāk. Pēc tam 26.novembrī sekos mačs savā laukumā pret Zviedriju, bet 24. un 26.februārī komanda savā laukumā spēkosies attiecīgi ar Ukrainu un Turciju.

No Latvijas izlases basketbolistiem šajā sezonā ULEB Eirolīgā spēlē Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns un Jānis Timma, bet komandu pieteikumos turnīram ir arī Rodions Kurucs un Rinalds Mālmanis.

Kā vēstīts, Latvijas izlases pretinieces Turcija un Zviedrija paplašinātajos pieteikumos spēlēm novembrī iekļāvušas astoņus Eirolīgas komandu spēlētājus.

Lasi vēl