Eirolīga nāk klajā ar savu priekšlikumu kalendāra izveidei, kas joprojām neparedz “logus”

0 Komentāru
Eirolīga nāk klajā ar savu priekšlikumu kalendāra izveidei, kas joprojām neparedz “logus”
Foto: Vid Ponikvar / Sportida/SIPA/ SCANPIX

Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB) nākusi klajā ar savu priekšlikumu kalendāra izveidei, lai visi labākie basketbolisti varētu piedalīties arī Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) rīkotajās izlašu sacensībās.

Jau ilgu laiku starp FIBA un ULEB ir strīds, turklāt ar šo gadu stājušās spēkā būtiskas izmaiņas nacionālo izlašu kalendāros. Tā rezultātā sezonas laikā tiks aizvadītas 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēles. To norisei ir nepieciešami pārtraukumi nacionālajos klubu čempionātos un Eirokausu turnīros, tomēr kontinenta spēcīgākais klubu turnīrs ULEB Eirolīga savā kalendārā “logus” nav iekļāvis.

Līdz ar to ir apdraudētas labāko Eiropas basketbolistu iespējas palīdzēt savām nacionālajām izlasēm, turklāt jau FIBA kalendāra izveidošanas brīdī bija skaidrs, ka tām būs jāiztiek arī bez saviem Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājiem.

Tomēr nu ULEB nākusi klajā ar savu kalendāru, kas gan joprojām neparedz “logus” Eirolīgā, un organizācija aicina FIBA aizvadīt atbildīgās sacensības, tostarp kvalifikācijas mačus jūlijā.

“Izlasēs jāpulcina tikai labākie basketbolisti, bet valstsvienību kalendāram sezonas laikā vajadzētu aizņemt četras nedēļas, tam pievienojot arī divu nedēļu sagatavošanās periodu,” teikts ULEB paziņojumā. “Savukārt klubu sezonai vajadzētu aizņemt 38 nedēļas, kā arī kā minimums četras nedēļas, lai spēlētāji varētu pilnībā atpūsties.”

ULEB piedāvā aizvadīt klubu sezonu no oktobra līdz jūnija vidum, pēc kā sāktos divu nedēļu gatavošanās process izlasēm, bet jūlijā notiktu FIBA rīkotās sacensības. Pēc tam augustā sekotu četru nedēļu atpūta un septembris kalpotu kā sagatavošanās klubu sezonai.

Zīmīgi, ka ULEB šādu kalendāra piedāvājumu FIBA nosūtījusi jau 2012.gada 23.aprīlī, bet tā arī nav saņēmusi atbildi.

“Mūsu piedāvājumā tiek ņemta vērā šī brīža situācija basketbolā, un tā mērķis ir radīt harmonisku kalendāru visai šī sporta veida ģimenei, kā arī – lai visi spēlētāji būtu pieejami nacionālo izlašu spēlēm,” teikts paziņojumā. “Labāko basketbolistu dalība ir svarīga faniem, medijiem un tiesību turētājiem, kā arī nacionālajām izlasēm un federācijām, lai sacensības tiktu aizvadītas augstākajā līmenī.”

Ar ULEB piedāvāto kalendāru izlasēm varētu pievienoties arī NBA spēlētāji.
0 Komentāru