Dāvis Bertāns: Mešana vairāk atkarīga no pārliecības, nevis atkārtošanas

Pievienot komentāru
Dāvis Bertāns: Mešana vairāk atkarīga no pārliecības, nevis atkārtošanas
REUTERS/SCANPIX

Metienu precizitāte vairāk ir atkarīga no pārliecības, nevis atkārtošanas, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Vašingtonas “Wizards” kluba snaipera latvieša Dāvja Bertāna intervijā raidorganizācijai NBC teikto trešdien citē interneta portāls “eurohoops.net”.

Šobrīd ASV par “Latvijas lāzeru” iesauktā snaipera Bertāna dienaskārtībā koronavīrusa pandēmijas apstākļos ir vairāk basketbola televizorā nekā mešanā pa grozu pašam, atrodoties mājās. Viņam tāpat kā daudziem cietiem spēlētājiem, ieskaitot “Wizards” basketbolistus, mājās nav basketbola stīpu.

“Mešana šajā brīdī vairāk attiecas uz pārliecību, nevis metienu atkārtojumiem,” sarunā ar NBC par to, kā koronavīrusa pandēmijas laikā spēt uzturēt sportisko formu metienos, atzīmēja trīspunktu speciālists. “Varbūt, kad man bija 20 gadi, man vajadzēja daudz metienu atkārtojumu. Tagad, kad man ir 27, domāju, ka tas vairāk ir garīgas pārliecības, ne fizisku metienu jautājums.”

Pandēmijas ierobežojumi un slēgtas komandas sporta telpas neliedz Bertānam trenēties. Taču vienīgā atlikusī saikne ar basketbolu šobrīd ir basketbola datorspēles “NBA 2K” sērija.

“Katra diena ir kā “Murkšķa diena”. Tas ir viens un tas pats katru dienu,” Bertāns komentē savu ikdienas rutīnu, kurā ir modinātāja zvans katru dienu skan plkst.7, tad treniņi, laiks ģimenei, virtuālā NBA un televīzija.

Līdz 2019./2020.gada NBA sezonas apturēšanai Bertāns vidēji guva 15,4 punktus vienā mačā, realizējot vairāk nekā 42% no tālmetieniem. Turnīra tabulā “Wizards” šobrīd ar bilanci 24-40 ir 5,5 uzvaru attālumā no izslēgšanas spēlēm.

“Latvijas lāzers” šovasar kļūs par brīvo aģentu, beidzoties divu gadu līgumam, kas ar Sanantonio “Spurs” tika parakstīts 2018.gadā.