Dairis Bertāns: Atgriezām cerību Latvijas basketbola līdzjutējiem

0 Komentāru
Dairis Bertāns: Atgriezām cerību Latvijas basketbola līdzjutējiem
Latvijas basketbola ilzases spēlētāji Dāvis Bertāns (nr.8, sarkans) un Dairis Bertāns (nr.9,sarkans) Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē basketbolā starp Latvijas un Serbijas valstvienībām ''Ulker'' arēnā Stambulā. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijas vīriešu basketbola izlase nupat aizvadītajā Eiropas čempionātā atgriezusi cerību vietējo līdzjutēju sirdīs, uzskata viens no komandas līderiem Dairis Bertāns.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase Eiropas čempionātā apstājās ceturtdaļfinālā, piekāpjoties nākamajai čempionei Slovēnijai. Komanda šo turnīru noslēdza piektajā vietā, kas ir augstākā pozīcija kopš neatkarības atjaunošanas.

“Protams, vēl joprojām esmu nedaudz apbēdināts, ka mums neizdevās pārspēt Slovēniju un sasniegt pusfinālu. Slovēņi gan sevi apliecināja kā labākā komanda Eiropas čempionātā. Tomēr tik un tā mēs noslēgumā ierindojāmies piektajā vietā, kas kopš neatkarības atjaunošanas ir mūsu labākais rezultāts,” intervijā paša pārstāvētajam Milānas “EA7 Emporio Armani” klubam norādīja Bertāns.

“Atgriezām cerību Latvijas basketbola līdzjutējiem. Kad atgriezos dzimtenē, daudzi cilvēki nāca man klāt un slavēja mūsu komandu. Turnīra laikā viņi par mums ļoti pārdzīvoja. Jā, mēs Eiropas čempionātā neizcīnījām medaļas, bet šajā turnīrā sagādājām lieliskas sajūtas,” pauda basketbolists.

Viens no Latvijas izlases līderiem arī sacīja, ka ir viegli spēlēt kopā ar Kristapu Porziņģi. Tāda basketbolista atrašanās laukumā paverot iespējas arī citiem, jo pretinieki koncentrējas tikai uz viņa nosegšanu.

Bertāns pēc Eiropas čempionāta jau uzsācis treniņus ar Itālijas A sērijas klubu “EA7 Emporio Armani”. Iepriekšējo sezonu viņš pavadīja Turcijas komandā Stambulas “Dariššafaka Doguš”, debitējot ULEB Eirolīgā.

“Sākumā “Dariššafaka Doguš” komandā nebija viegli, jo pirmo reizi biju nonācis Eiropas augstākajā līmenī. Tomēr pielāgojos un katrā reizē, kad tiku pie iespējas, man klājās labi,” norādīja Bertāns. “Mana pirmā pieredze šajā līmenī bija pozitīva, bet savā otrajā gadā es vēlētos vēl vairāk progresēt.”

Foto: Spilgtākie Latvijas izlases spēles momenti ”EuroBasket 2017” turnīrā

“Daudzi domā, ka esmu izteikts snaiperis, bet tā nav. Spēlēju tā, kā pieļauj situācija. Ja man ir jādodas caurgājienā, tad to arī daru, tāpat varu radīt iespējas saviem komanda biedriem. Domāju, ka varu darīt nedaudz no visa,” savus plusus akcentēja latvietis.

Pašlaik 28 gadus vecais Bertāns gan vēl nezina, kāda būs viņa loma Milānas komandā, jo visiem kopā aizvadīti vien pāris treniņi.

“Esmu ļoti priecīgs būt Milānā un tik labā organizācijā. Šī noteikti ir viena no skaistākajām pilsētā Eiropā,” uzskata Bertāns.

“EA7 Emporio Armani” aizvadītajā sezonā palika pēdējā vietā Eirolīgas pamatturnīrā, kamēr Itālijas čempionātā Milānas klubs apstājās izslēgšanas turnīra pusfinālā.

0 Komentāru