“Clippers” īpašnieks Balmers palīdz ziedot 25 miljonus dolāru koronavīrusa apkarošanai

Pievienot komentāru
“Clippers” īpašnieks Balmers palīdz ziedot 25 miljonus dolāru koronavīrusa apkarošanai
REUTERS/SCANPIX

Pēc tam, kad Nacionālās basketbola asociācijas kluba Losandželosas “Clippers” īpašnieks Stīvs Balmers šonedēļ ziedoja 10 miljonus ASV dolāru (deviņi miljoni eiro) Vašingtonas Universitātes Medicīnas ārkārtas reaģēšanas fondam, labdarības fonds, kuru dibinājis Balmers un viņa sieva Konija, apgalvo, ka tas ir izraisījis arī citus ziedojumus organizācijām, kas strādā, lai apkarotu jaunā koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumu.

“The Ballmer Group” paziņoja, ka tās jaunākais ziedojums būs veselības aprūpes sistēmai Sietlā, kur dzīvo Balmers, būs veltīts vīrusa vakcīnas pārbaudes paātrināšanai.

“Pārbaude šobrīd ir visneatliekamākā prioritāte, jo mēs cenšamies samazināt Covid-19 izplatību sabiedrībā,” sacīja Vašingtonas Universitātes Medicīnas skolas izpilddirektors Pols Remzijs. “Privātā labdarība, piemēram, Konijas un Stīva Balmeru īpašā dāvana ir būtiska, lai paplašinātu testēšanu dzīvības glābšanai nepieciešamajā ātrumā un mērogā. Mēs esam ārkārtīgi pateicīgi viņiem šīs krīzes laikā.”

Filantropu grupa ir turpinājusi arī īstermiņa dotācijas ikdienas vajadzībām Mičiganas dienvidaustrumos, kur uzauga Balmers, un Losandželosā, kas ir viņa NBA komandas mājvieta.

Pagājušajā nedēļā grupa paziņoja par viena miljona dolāru (900 tūkstoši eiro) dāvanām Losandželosas apgabala Izglītības birojam, Losandželosas Apvienotajam skolu apgabalam un palīdzībai darbiniekiem ar zemām algām un bezpajumtniekiem. Kopš tā brīža vairāk līdzekļu Losandželosā ir piešķirti bērnu aprūpes nodrošināšanai pirmās palīdzības sniedzējiem, veselības aprūpes darbiniekiem un par “būtiskiem” uzskatāmajiem darbiniekiem, kā arī palīdzībai mazo uzņēmumu un bezpeļņas organizāciju darbiniekiem, nodrošinot piekļuvi publiski pieejamo fondu līdzekļiem.

Šīs nedēļas sākumā Balmers piekrita iztērēt 400 miljonus dolāru (360 miljoni eiro), lai iegādātos “Forum” arēnu Inglvudā Losandželosas apgabala dienvidrietumos.