Cipruss: Pieteikums 2025.gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem organizēšanai plānots iesniegt nākamnedēļ

0 Komentāru
Cipruss: Pieteikums 2025.gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem organizēšanai plānots iesniegt nākamnedēļ
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Pieteikums 2025.gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem organizēšanai Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļai (FIBA Europe) tiks iesniegts nākamnedēļ, piektdien sarunā ar aģentūru LETA apliecināja Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss.

Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) piektdien izskatīja un atbalstīja LBS pieteikumu Latvijai kandidēt uz 2025.gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem (“FIBA EuroBasket 2025”) grupas turnīra un finālposma rīkošanu.

Cipruss skaidroja, ka LNSP, kurā ir arī vairāki ministri, ir tikai pirmais solis, lai čempionāts notiktu Latvijā. Viņš izteica gandarījumu, ka valdība pozitīvi skatās uz sporta attīstību arī no biznesa viedokļa.

Līdz 31.augustam valstis var pieteikties grupu turnīra un izslēgšanas spēļu sacensību rīkošanai.

“Nākamnedēļ LBS iesniegs FIBA Eiropas nodaļai pieteikumu par grupu turnīra un izslēgšanas spēļu sacensību rīkošanu,” par turpmākajiem darbiem stāstīja Cipruss. “Līdz novembrim būs jāiesniedz FIBA dokumenti par Latvijas valdības atbalstu čempionāta norisei Latvijā un jāsagatavo teicami prezentācijas materiāli.”

2022.gada septembrī tiks paziņots, kurās četrās valstīs notiks grupu turnīri un kurā – izšķirošās spēles ar 16 komandu līdzdalību.

“Ja Latvija iegūs tiesības rīkot Eiropas meistarsacīkstes, tik augsta ranga sacensības to popularitātes un tūristu plūsmas ziņā Latvijā vēl nebūs notikušas,” izteicās LBS ģenerālsekretārs, piebilstot, ka garantijas šo sacensību rīkošanai Latvijā nav.

Cipruss uzsvēra, ka “2025.gada Eiropas čempionāts varētu būt pēdējais Latvijas šī brīža zvaigžņu izlasei. Apmēram 35 gadi tad būs Jānim Strēlniekam un Dairim Bertānam, pāri 30 – Jānim Timmam un Dāvim Bertānam, 30 – Kristapam Porziņģim. To valdība labi saprot.”

Jau ziņots, ka pēdējos 15 gados Latvijā ir veiksmīgi sarīkoti 12 pasaules un Eiropas čempionāti pieaugušo un jauniešu komandām, ieskaitot 2015.gada Eiropas čempionāta vīriešiem grupu turnīru. Toreiz izslēgšanas spēles noritēja Francijas pilsētā Lillē.

Ņemot vērā šo pieredzi, LBS apliecināja interesi piedalīties konkursā par tiesībām rīkot vienas grupas turnīru un arī finālposmu. LNSP sēdē minētais pieteikums tika vērtēts gan no sportiskā aspekta un sacensību ietekmes uz basketbola un sporta popularitāti sabiedrībā kopumā, gan arī tika vērtēts sacensību potenciālais ekonomiskais efekts un ieguvumi valsts tautsaimniecībai. Pēc nepieciešamo dokumentu sagatavošanas jautājumu par “FIBA EuroBasket 2025” grupas turnīra un finālposma organizēšanu Latvijā Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) virzīs izskatīšanai Ministru kabinetā.

Latvijā vienreiz visas Eiropas meistarsacīkšu spēles ir notikušas. Tas notika 1937.gadā ar astoņu komandu līdzdalību. Pirmo reizi par čempioni kļuva ar tautiešiem no ASV pastiprinātā Lietuvas izlase, bet Latvija ierindojās sestajā vietā.

0 Komentāru