Latvijas izlases basketbolists Dairis Bertāns ceturtdien guva 16 punktus un bija viens no nozīmīgākajiem spēlētājiem deficīta atspēlēšanā ceturtajā ceturtdaļā ULEB Eiropas līgas otrās kārtas spēlē, taču viņa pārstāvētā komanda Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” pagarinājumā cieta zaudējumu.

Milānas komanda savā laukumā ar rezultātu 86:92 (21:23, 17:14, 16:27, 26:16, 6:12) piekāpās iepriekšējās sezonas Eirolīgas čempionei Stambulas “Fenerbahce Doguš” no Turcijas.

Bertāns šajā spēlē laukumā pavadīja 30 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā realizēja visus trīs divpunktu metienus, trīs no septiņiem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem.

Tāpat rūjienietim divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 17 efektivitātes koeficienta punkti, kas bija dalīts labākais rezultāts komandā.

Latvietis un francūzis Amats Mbajē ar 16 punktiem bija rezultatīvākie Milānas komandā, bet pa 15 punktiem iemeta Melnkalnes naturalizētais amerikānis Džordans Teodors un serbs Vladimirs Mičovs.

Foto

Tikmēr Jānis Timma ceturtdien guva piecus punktus, bet viņa pārstāvētā Spānijas vienība Vitorijas “Baskonia” viesos ar 68:74 (16:19, 14:20, 23:17, 15:18) zaudēja Izraēlas flagmanim Telavivas “Maccabi Fox”, kuru iepriekšējā sezonā vadīja Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Timma šajā mačā laukumā bija 21 minūti un 45 sekundes, šajā laikā realizējot vienu tālmetienu un vienu no diviem divpunktu metieniem. Viņam arī trīs atlēkušās bumbas, viena kļūda, viena piezīme, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un septiņi efektivitātes koeficienta punkti.

Latvieša pārstāvētajā komandā ar 22 punktiem rezultatīvākais bija francūzis Rodrigs Bobuā, bet pretiniekiem 24 punktus sameta amerikānis Noriss Kouls.

“Baskonia” pirmā puslaika vidū ielaida 13 punktus pēc kārtas, bet pēc tam vairs nespēja atspēlēties un pārņemt vadību.

Vitorijas komandas pieteikumā Eirolīgas turnīram ir vēl viens latviešu basketbolists Rinalds Mālmanis.

Milānas un Vitorijas komandas Eirolīgas jaunās sezonas pirmajās spēlēs pirms nedēļas cieta zaudējumus.