Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā Dāvja Bertāna Sanantonio “Spurs” izbraukumā ar rezultātu 93:109 (21:25, 22:29, 24:34, 26:21) zaudēja Rietumu konferences līdervienībai  Hjūstonas “Rockets”. Latviešu basketbolists izcēlās ar 11 punktiem.

Pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējoša “Spurs” piedzīvoja savu trešo zaudējumu pēc kārtas un pameta izslēgšanas spēļu zonu. Pašlaik “Spurs” ieņem 10 vietu.

“Spurs” maču uzsāka nepārliecinoši, nonākot iedzinējos ar 4:19. Turpinājumā deficīts kļuva vēl lielāks un trešajā trešdaļā tas sasniedz 26 punktus. Spēles noslēguma daļa viesiem izdevās samazināt starpību līdz 16 punktiem, taču reālo iespēju pacīnīties par uzvaru vaira nebija.

Bertāns nospēlētajās 20 minūtēs un piecās sekundēs realizēja trīs no sešiem tālmetieniem un vienu no diviem pustāliem metieniem.

Tāpat Latvijas basketbolists izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu un divas reizes pārkāpa noteikumus. “Spurs” ar Bertānu laukumā iemeta par diviem punktiem vairāk nekā ielaida.

Rezultatīvākie “Spurs” rindās ar 14 punktiem bija Braiens Forbss un Deriks Vaits, savukārt mājiniekiem 28 punktus iemeta komandas spožāka zvaigzne Džeimss Hārdens.

“Spurs” šoreiz nevarēja palīdzēt savainotie Lamarkuss Oldridžs un Kavai Lenards, kamēr Manu Džinobili tika dota atpūta.