Baidoties par savu dzīvību, Porziņģa komandas biedrs Kanters izlaidīs ”Knicks” spēli Londonā

3 komentāri
Baidoties par savu dzīvību, Porziņģa komandas biedrs Kanters izlaidīs ”Knicks” spēli Londonā
AP/SCANPIX

Ņujorkas ”Knicks” centrs Eness Kanters nedosies līdzi komandai uz 17. janvārī paredzēto spēli Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā, baidoties par savas dzīvības drošību.

Bailes par dzīvību rada jau ilgāku laiku notiekošais konflikts starp viņu un Turcijas valdību un prezidentu Tajipu Erdoganu. Turku basketbolists ir šīs valdības kritiķis.

”Knicks” komandas pārstāvis paziņoja, ka Kanters nedosies uz Londonu ar vīzu saistītu problēmu dēļ, tomēr pats spēlētājs vēlāk atzina, ka īstais iemesls ir bailes par viņa dzīvību.

“Diemžēl es uz Londonu nedošos trakā Turcijas prezidenta dēļ. Pastāv varbūtība, ka es varu tur tikt nogalināts. Tāpēc runāju ar kluba vadību, un nolēmām, ka uz šo maču nedošos,” izteicās Kanters. Kanters vēl norādīja: ”Viņiem tur ir daudz spiegu. Mani var nogalināt pavisam viegli.”

Atsaucoties uz laikrakstu ”The New York Times”, Erdogans ieslodzījis cietumos un atlaidis no darba desmitiem tūkstošu cilvēku, kuru uzskati nesakrīt ar šā brīža valsts iekārtu.

Sākot no 2017. gada, kad Kanters pirmo reizi izjuta draudus savai dzīvībai, drošības nolūku dēļ Kanteram ir izdevies izvairīties no tālākiem ceļojumiem par Toronto, kur savas mājas spēles aizvada NBA komanda ”Raptors”.

3 komentāri