Komentāri
Bagatskis: J. Bērziņam nepieciešama operācija, un izlasei viņš nepalīdzēs
17.07.2017. Rīga, Latvija. Latvijas basketbola izlases treniņš. Jānis Bērziņš (Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas basketbola izlases kandidātam Jānim Bērziņam, kurš sestdien valstsvienības pārbaudes spēlē Somijā guva traumu, nepieciešama operācija, tāpēc izlasei viņš Eiropas čempionāta finālturnīrā palīdzēt nevarēs, atklāja izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Jau ziņots, ka trešdien pirmo kopīgo treniņu ar izlasi aizvadīja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba spēlētājs Dāvis Bertāns, kurš komandai pievienojies nedēļu ātrāk nekā gaidīts. Tāpat izlases darbā, kā plānots, iekļāvušies Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns un Jānis Timma.

Diemžēl sestdien pārbaudes spēlē Tamperē pret Somijas izlasi traumu guvušā Bērziņa savainojums izrādījies nopietns, un ir nepieciešama operācija.

Pašlaik 24 gadus vecais Bērziņš karjeras laikā vairākkārt cīnījies ar savainojumiem, turklāt divas reizes viņam smagi bija traumētas ceļgala krusteniskās saites, tostarp aizvadītajā sezonā.

Tāpat pirmdien potītes traumu guvis Ojārs Siliņš, taču tā nav tik nopietna. Ja trešdien vakarā basketbolists varēs trenēties, tad viņš kopā ar izlasi dosies uz pārbaudes turnīru Klaipēdā, kas notiks šīs nedēļas nogalē, skaidroja Bagatskis.

Pavisam noteikti uz Klaipēdu nedosies Strēlnieks, kura ģimenē otrdien piedzima atvase, kā arī Dāvis Bertāns, kurš aizvadītajā nedēļā kļuva par precētu vīru, norādīja treneris.

Šonedēļ kopā ar komandu nav Latvijas basketbola lielākā zvaigzne Kristaps Porziņģis, kurš ir devies plānotā braucienā uz Dienvidāfriku, lai piedalītos NBA delegācijas vizītē Āfrikā, taču viņš būs atpakaļ nākamās nedēļas sākumā, turpinot gatavošanos Eiropas čempionātam.

Latvijas izlases kandidāti pārbaudes turnīrā Klaipēdā sestdien pusfinālā tiksies ar Gruzijas valstsvienību, bet otrā pārī spēkosies Lietuva un Polija. Savukārt svētdien savā starpā tiksies pirmo maču uzvarētājas un zaudētājas.

Pirmo pārbaudes maču savā laukumā Latvijas izlase aizvadīs 11.augustā jeb nepilnu mēnesi pēc treniņnometnes sākuma, tiekoties ar Poliju.

Tikmēr 18.-20. augustā pārbaudes turnīrs jau būs Rīgā, kurā piedalīsies Latvija, Lietuva un Rumānija, savā starpā aizvadot viena apļa sacensības. Tas nozīmē, ka sagatavošanās cikla ietvaros Latvija ar lietuviešiem varētu tikties pat divas reizes.

Savukārt pārbaudes spēļu ciklu Latvija noslēgs 24. un 25.augustā, kad Rīgā tiks aizvadītas divas cīņas ar nu jau principiālo pretinieci Čehiju.

Eiropas čempionāts notiks no 31. augusta līdz 17. septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

Lasi vēl