Austrālietis Boguts par dusmu uzplūdumu pēc zaudētā pusfināla mača, visticamāk, saņems sodu

Pievienot komentāru
Austrālietis Boguts par dusmu uzplūdumu pēc zaudētā pusfināla mača, visticamāk, saņems sodu
FIBA

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) ierosinājusi disciplinārlietu par Austrālijas izlases basketbolista Endrū Boguta uzvedību pēc zaudētā Pasaules kausa pusfināla pret nu jau par čempioni kronēto Spāniju.

Paredzams, ka tā rezultēsies soda piešķiršanā.

Kā zināms, Boguts pēc zaudējuma neslēpa sašutumu un to izpauda ar agresīviem izteikumiem.

Faktu par disciplinārlietas ierosināšanu svētdien atklāja FIBA ģenerālsekretārs Andrea Zagklis. Viņš atzina, ka saprot sašutuma kontekstu, taču uzsvēra, ka šāda rīcība nevar palikt nesodīta.

“Spēlētājiem nav viegli kontrolēt savas emocijas,” atzīst Zagklis. “Taču tajā pašā laikā mums ir specifiski regulējumi un principi, kurus mēs pārstāvam ne tikai kā FIBA, bet arī kā basketbola sports. Kad tiek šķērsotas “sarkanās līnijas’, tiek ierosināta disciplinārlieta, kas notiks arī šajā gadījumā.”

“Plašākus komentārus par šo nesniegšu, jo FIBA ir eksperts, kurš izskatīs dokumentus, noskaidros spēlētāja pozīciju un izdarīs lēmumu,” skaidro FIBA ģenerālsekretārs.

Jau ziņots, ka cīņā par trešo vietu Austrālija piekāpās Francijai, savukārt par Pasaules kausa ieguvēju otro reizi vēsturē kļuva Spānija, kas fināla pieveica pārsteidzošo Argentīnu.