Atlasīti 24 basketbolisti izlases paplašinātajā sarakstā EČ kvalifikācijas turnīra pirmā posma spēlēm

0 Komentāru
Atlasīti 24 basketbolisti izlases paplašinātajā sarakstā EČ kvalifikācijas turnīra pirmā posma spēlēm
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Latvijas vīriešu valstsvienības vadība nosaukusi 24 spēlētājus, kuri tiks reģistrēti startam 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā posma spēlēm ar Bosnijas un Hercegovinas izlasi 21. februārī un Bulgārijas izlasi 24. februārī.

Paplašinātais spēlētāju saraksts gan ir tikai pirmais atlases posms, jo uz īso treniņnometni, kas sāksies 17. februārī, tiks uzaicināti 14-15 spēlētāji.

Paplašinātais Latvijas izlases pieteikums mačiem februārī:

Artis Ate (“Ckuj-Napoca”, Rumānija), Dairis Bertāns (“Khimki”, Krievija), Kaspars Bērziņš (“BK Ogre”, Latvija), Jānis Blūms (“VEF Rīga”, Latvija), Artjoms Butjankovs (“Burevestnik”, Krievija), Klāvs Čavars (“BK Ventspils”, Latvija), Kristaps Dārgais (“BK Ogre”, Latvija), Rolands Freimanis (“Anwil”, Polija), Andrejs Gražulis (“Bertram Derthrona”, Itālija), Māris Gulbis (“BK Ventspils”, Latvija), Ingus Jakovičs (“Obenjobmetis Varese”, Itālija), Artūrs Kurucs (“VEF Rīga”, Latvija), Mārtiņš Laksa (“Start Lublin”, Polija), Rihards Lomažs (“ASVEL Villeurbanne”, Francija), Mārtiņš Meiers (“Enisey”, Krievija), Mareks Meijeris (“Parma”, Krievija), Žanis Peiners (“Partizan”, Serbija), Ojārs Siliņš (“Brescia”, Itālija), Rinalds Sirsniņš (“BK Ogre”, Latvija), Aigars Šķēle (“Kalev/Cramo”, Igaunija), Jānis Timma (“Khimki”, Krievija), Kaspars Vecvagars (“Palencia”, Spānija), Mārcis Vītols (“BK Ventspils”, Latvija), Artūrs Žagars (“Joventut”, Spānija).

Paplašināto kandidātu sarakstu komentē vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs, uzsverot, ka spēlētājus atlasījis viņš, protams, nav viens pats: ”Savs variants bija galvenajam trenerim Robertam Štelmaheram un viņa palīgiem, savs man. Likām kopā, izrunājām argumentus. Galavārds piederēja galvenajam trenerim.”

Štalbergs komentēja arī jautājumu par Eirolīgas spēlētājiem, šajā sakarā sakot, ka Strēlnieks nepievienosies izlasei savainojuma dēļ, kamēr Šmitam katra iespēja sava kluba rindās var būt ”zelta” vērta: Janvāra sākumā gūtais savainojums ir samērā nopietns, paredzams, ka rehabilitācija ilgs vismaz mēnesi. Teorētiski līdz 21. februārim viņš varētu atgriezties ierindā, bet jau iepriekš, kad  CSKA vadība atturīgi izturējās pret iespēju Jāni atbrīvot uz šīm spēlēm, tāpēc konkrētajā situācijā nebūtu pareizi cilāt šo jautājumu. Lai Jānis mierīgi izārstē savainojumu.”

”Par Šmitu – ”Barcelona” grafiks nav pateicīgs, lai spēlētāji varētu tikt uz Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm, jo Eirolīgas spēles viņiem ir 21. un 27. februārī. Rolandam ir ļoti liela konkurence par spēles laiku un spēlētājs cenšas izmantot katru iespēju, lai sevi pierādītu.”

”Savukārt, piemēram, Riharda Lomaža kluba vadība vēlas pieņemt kopīgu lēmumu par visiem saviem spēlētājiem, kurus aicina arī Francijas un Beļģijas izlases.”

0 Komentāru