Atbalsta 450 000 eiro piešķiršanu U19 Pasaules kausa basketbolā organizēšanai Latvijā

0 Komentāru
Atbalsta 450 000 eiro piešķiršanu U19 Pasaules kausa basketbolā organizēšanai Latvijā
BASKET.LV

Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) šodien atbalstīja 450 000 eiro piešķiršanu U19 Pasaules kausa basketbolā jauniešiem organizēšanai Latvijā.

Kā aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), padome šodien nolēma atbalstīt U19 Pasaules kausa basketbolā jauniešiem organizēšanu Latvijā 2021.gadā, piešķirot no valsts budžeta šim nolūkam minēto summu.

Gala lēmums gan vēl tikšot pieņemts Ministru kabinetā vienlaikus ar jautājumu par budžeta līdzekļu pārdali budžeta apakšprogrammās “Dotācija nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā” un “Valsts ilgtermiņa saistības sportā – dotācija LOK – valsts galvoto aizdevumu atmaksai”.

“Tas ir labi, ka LNSP ir atbalstījusi līdzekļu piešķiršanu U19 Pasaules kausam. 2021.gadā tas Latvijā var kļūt par otru lielāko sporta pasākumu pēc pasaules meistarsacīkstēm hokejā,” aģentūrai LETA teica Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss. Viņš atzīmēja, ka pagaidām tā ir “nauda uz papīra”, kura vēl jāapstiprina Ministru kabinetā.

Cipruss arī atzina, ka 2021.gada pasaules U-19 Pasaules kausa rīkotāji pagaidām nav zināmi. “Vēl ir jāpagaida Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) lēmums par rīkošanas tiesību piešķiršanu. FIBA valdes sēde notiks 12.februārī, kad arī varētu tikt darīts zināms lēmums par sacensību saimniekiem,” skaidroja Cipruss. “Līdz tam laikam ceram, ka arī Latvijas valdība apstiprinās līdzekļu piešķiršanu U-19 Pasaules kausam un to varēs ņemt vērā FIBA.”

LBS ģenerālsekretārs piebilda, ka nav zināms, cik konkurentu uz šo sacensību rīkošanu ir Latvijai. Tomēr, ja Latvijai tiks piešķirta turnīra rīkošana, “centīsimies to sarīkot augstākajā līmenī”.

“450 000 eiro varbūt skan daudz, taču atšķirībā no Eiropas jauniešu čempionātu rīkošanas pasaules mēroga sacensībās dalībvalstis nepalīdz ar savu līdzfinansējumu, un rīkotājvalstij ir jānodrošina viss,” teica Cipruss, kurš Latvijas izlases sastāvā piedalījās 1999.gada pasaules U19 čempionātā, palīdzēdams ieņemt devīto vietu.

Viņš izteica nožēlu, ka pagājušajā gadā Covid-19 dēļ tika atcelts Eiropas U18 čempionāts, jo Latvijai esot talantīga 2002.gadā dzimušo basketbolistu paaudze. Tāpēc Latvijai nebija iespējas kvalificēties U19 Pasaules kausam, vietas tajā nosakot pēc valstu reitinga.

Tagad, ja rīkotājtiesības tiek piešķirtas Latvijai, Latvijas U19 valstsvienība automātiski tiks iekļauta sacensību dalībnieku rindās un gūs iespēju samērot savu talantu ar pasaules spēcīgākajām komandām. Turklāt pēc FIBA veiktajām izmaiņām mājinieki tiek ielozēti grupās no pirmā groza.

“Tā ir izdevība, kas ir jāizmanto,” teica Cipruss un pauda viedokli, ka Latvija sevi ir labi apliecinājusi, sarīkojot Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēļu “burbuli” un nopelnot tiesības šādā formātā rīkot divus sabraukumus – gan vīriešiem, gan sievietēm – arī janvāra beigās un februārī.

“Pandēmija gan rada problēmas, gan sniedz iespējas,” teica LBS ģenerālsekretārs. “Ar “burbuļu” sarīkošanu jau esam pierādījuši, ka varam nevainojami rīkot sacensības arī Covid-19 pandēmijas apstākļos. Lielos čempionātus mazajām valstīm iegūt ir grūti, jo licences cena ir milzīga un gribētāju ir daudz. Tomēr ar perfektu mazāka ranga sacensību rīkošanu mēs FIBA pierādām, ka organizatoriski to varam izdarīt visaugstākajā līmenī.”

2011.gadā pasaules U19 čempionāts Latvijā jau notika, spēlēm noritot Rīgā, Valmierā un Liepājā. Tajā Latvija 16 komandu konkurencē ieņēma desmito vietu. Uzvarēja Lietuvas jaunieši, kuri finālā Rīgā ar 85:67 apspēlēja Serbijas vienaudžus. Pašreizējais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Memfisas “Grizzlies” centra spēlētājs lietuvietis Jons Valančūns guva 36 punktus un tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju.

Pasaules kauss U19 vecuma grupā pasaulē ir prestižākās sacensības pēc olimpiskajām spēlēm un pasaules meistarsacīkstēm pieaugušajiem, jo tajās tāpat kā Eiropas U18 meistarsacīkstēs atšķirībā, piemēram, no Eiropas U20 un U23 čempionātiem piedalās visi labākie jaunie attiecīgā gada basketbolisti.

Nākotnes plānos LBS ir vēlme Latvijā uzņemt 2025.gada Eiropas čempionātu, bet tuvākajās nedēļās lielākā uzmanība tiks veltīta Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru uzņemšanai.

Pašreizējie U19 Pasaules kausa īpašnieki ir ASV basketbolisti, kuri 2019.gadā Grieķijā finālā ar 93:79 pieveica Mali. Ceturtie palika lietuvieši, kuri izšķirīgajā cīņā par bronzas medaļām ar 68:73 piekāpās Francijai.

0 Komentāru

Jaunākie sporta video

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: IBF titula cīņa. Mairis Briedis pret Arturu Mannu

Mairis Briedis pārliecinoši sakauj Mannu un nosargā savu IBF pasaules čempiona titulu

Mairis Briedis: Mega liels paldies visiem līdzjutējiem, latviešu enerģija nāks man līdzi

Ir trešā uzvara pēc kārtas! Rīgas “Dinamo” pagarinājumā apspēlē Indraša ”Vityaz”

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ”Neftekhimik”

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ”Sibir”

“Dinamo” apspēlē “Neftekhimik” un izcīna otro uzvaru pēc kārtas

Pirmsspēles apskats: Indraša klubs pēdējās spēlēs buksē

Briedis: Nekur nav tik labi kā mājās

Latvijas sportisti šaušanā gūst arvien jaunus panākumus

Firminu ar trīs vārtiem palīdz „Liverpool“ izbraukumā sagraut „Watford“

Rozā kreklu spēlē Rīgas “Dinamo” revanšējas “Sibir” par zaudējumu Novosibirskā