ASV bijušais prezidents Obama: Maikls Džordans mainīja pasaules kultūru

Pievienot komentāru
ASV bijušais prezidents Obama: Maikls Džordans mainīja pasaules kultūru
AP/SCANPIX

Dokumentālajā filmā “Pēdējā deja” ASV bijušais prezidents Baraks Obama veltīja Maiklam Džordanam daudz labu vārdu – basketbola ikona, viņaprāt, mainīja pasaules kultūru.

Dokumentālā filma “Pēdējā deja” ir piedzīvojusi savu pirmizrādi – ESPN un Latvijā “Netflix” platformā ir parādītas visas desmit sērijas.

Filma pamatā rādīja Maikla Džordana pēdējo sezonu Čikāgas “Bulls” rindās, tomēr ar pamatīgām atkāpēm aptvēra visu Viņa Gaisības karjeru.

Kā domā bijušais ASV prezidents Baraks Obama, Džordans ir bijis ne tikai izcils basketbolists un atlēts, bet viņam ir izdevies mainīt visas pasaules kultūru.

“Maikls Džordans palīdzēja radīt atšķirīgu veidu, kā cilvēki domāja par afroamerikāņu sportistiem, atšķirīgu veidu, kā cilvēki sāka uztvert sportu kā daļu no izklaides biznesa … Maikls Džordans un Čikāgas “Bulls” mainīja pasaules kultūru”, filmā saka Obama.

Piektajā sērijā Obama piemin arī Džordana nevēlēšanos ASV Senāta vēlēšanās atbalstīt afroamerikāņu kandidātu Hārviju Gantu: “Amerika ir gatava dievināt Maiklu Džordanu, Opru Vinfriju vai Baraku Obamu, ja vien jūs pārāk neaizraujaties ar sociālā taisnīguma jautājumiem.”

Tomēr Maikla ietekme uz cilvēkiem Amerikā un visā nav pārvērtējama. “Viņš kļuva ne tikai par īpašo basketbola vēstnieku, bet arī par īpašo ASV vēstnieku visā pasaulē.”

Obamam ar cipariem piekrīt nu jau aizsaulē aizgājušais NBA komisārs Deivids Sterns – Džordanam sākot karjeru, NBA skatījās 95 valstīs, beidzot – vairāk nekā 200 valstīs un teritorijās!