ASV basketbolisti Lasvegasā negaidīti piekāpjas arī Austrālijai

AFP/SCANPIX

Lasvegasā notiekošajā pārbaudes turnīrā pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm Grega Popoviča vadītā ASV basketbola izlase piedzīvojusi otro neveiksmi divos mačos, šoreiz ar 83:91 atzīstot Austrālijas valstsvienības pārākumu.

Nedēļu kopā sanākusī ASV izlase gatavošanos Tokijai iesāka ar sensacionālu zaudējumu (87:90) pret Nigēriju, savukārt austrālieši ar 97:94 pārspēja Argentīnu. Šonakt amerikāņi pirmajā puslaikā veica vairākus izrāvienus, līdz pārtraukumam iegūstot deviņu punktu pārsvaru – 46:37.

Arī mača otrajā cēlienā iniciatīva kādu laiku piederēja ASV, tomēr trešās ceturtdaļas izskaņā Austrālija ar 9:2 izrāviena palīdzību iekrāja piecu punktu vadību – 69:64. Saspringta cīņa turpinājās līdz galotnei, kurā dominēja Austrālijas komanda, uz kuras desmit gūtajiem punktiem amerikāņi atbildēja ar vienu.

Austrālijas komandā jāatzīmē Petija Milza gūtie 22 punkti, Džo Inglsa 17 punkti un Matisa Taibula iemestie 12 punkti. ASV rindās salīdzinoši spilgtu sniegumu parādīja Deimiens Lilards, kurš guva 22 punktus, kā arī Kevins Durants, kura kontā 17 punkti viņi abi kopā trāpīja desmit no 20 tālmetieniem.

Gregs Popovičs pēc spēles norādīja, ka viņa trenētā komanda laukumā parādījusi labāku sniegumu nekā pret Nigēriju, tomēr joprojām bijusi vērojama liela nestabilitāte, it īpaši aizsardzībā. Amerikāņi pēdējā pārbaudes mačā naktī uz trešdienu uzņems Argentīnu.