Artūrs Žagars: Ģimene ir mana vislielākā vērtība, tā dzen uz priekšu grūtos un ne tik grūtos brīžos

0 Komentāru
Artūrs Žagars: Ģimene ir mana vislielākā vērtība, tā dzen uz priekšu grūtos un ne tik grūtos brīžos
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas U18 basketbola izlases spēlētājiem uzreiz pēc svētdien piedzīvotā zaudējuma Eiropas čempionāta finālspēlē savās mājās bijušas bēdīgas sejas, taču komandas treneri ar aizkustinošu runu puišus uzmundrināja, pēc mača atzina Latvijas komandas līderis Artūrs Žagars.

Latvijas U18 izlase svētdien “Arēnā Rīga” Eiropas čempionāta izšķirošajā mačā ar 90:99 zaudēja Serbijas vienaudžiem. Latvijas  izlases līderis Artūrs Žagars tika iekļauts Eiropas čempionāta simboliskajā izlasē.

Latvijas U18 puišu izlase pie Vecā kontinenta sudraba medaļām tika pirmo reizi vēsturē, tomēr nespēja gūt Latvijas jaunatnes basketbolam vēsturisku panākumu, jo neviena no jauniešu komandām līdz šim Eiropas čempionātos nav triumfējusi.

“Pēc spēles bija bēdīgas sejas, bet pēc tam ģērbtuvē treneri pateica ļoti aizkustinošu runu. Domāju, ka kārtīgi spēsim izbaudīt otro vietu,” pēc cīņas sarunā ar žurnālistiem sacīja Žagars, kurš tika iekļauts šī Eiropas čempionāta simboliskajā izlasē.

“No šī turnīra visvairāk paliks atmiņā viss treniņu process, kā tam gājām cauri jau pirms čempionāta. Tāpat arī spēle pret Turciju, pēc kuras mēs kļuvām mentāli trīsreiz stiprāki,” norādīja basketbolists.

Žagars šajā čempionātā aizvadītās septiņās spēlēs vidēji mačā guva 18,9 punktus, kas bija piektais labākais rādītājs turnīrā. Tāpat saspēles vadītājs vidēji mačā izdarīja 6,3 rezultatīvas piespēles, šajā rādītājā esot otrajā vietā.

“Labāk spēlēju, ja uz mani ir uzlikta atbildība. Domāju, ka ar to diezgan labi tieku galā. Cenšos būt tāds līderis, kurš padara pārējos labākus, nevis tikai savu statistiku mēģina dabūt uz augšu. Arī mediju uzmanība netraucē. Mans piemērs ir Kristaps Porziņģis. Viņa brālis Jānis Porziņģis ar mani strādā un māca, kā runāt ar žurnālistiem,” skaidroja Žagars, kurš šosezon debitēja Spānijas augstākajā basketbola līgā (ACB), kur pārstāv Badalonas “Divina Seguros Joventut” komandu.

Spēlētājs arī norādīja, ka ir pateicīgs savai ģimenei, kas viņu atbalstījusi grūtos brīžos.

“Bez ģimenes jau nekur, tā vienmēr ir vissvarīgākā lieta. Ģimene ir mana vislielākā vērtība. Ģimene mani dzen uz priekšu grūtos un ne tik grūtos brīžos, bez viņiem netiktu tik tālu, kur es esmu šodien,” uzsvēra talantīgais spēlētājs.

Tāpat viņš pateicās izlases līdzjutējiem. “Viņi mūs ļoti labi sagaidīja uz katru spēli, nāca un kārtīgi atbalstīja. Bez viņiem mēs nebūtu tik tālu tikuši. Viņi mūs dzina uz priekšu,” piebilda Žagars, kurš jau drīz atgriezīsies savā klubā Spānijā.

“Nākamajā nedēļā atgriežos Spānijā, tur būs treniņnometne pie ACB komandas un pārbaudes spēles. Domāju, ka nākamo sezonu visu neaizvadīšu ACB komandā. Klubā izveidota otrās līgas komanda, kur ļoti labi varēšu attīstīt savas prasmes. Mans galvenais mērķis būs labi spēlēt otrajā komandā,” par gaidāmo sezonu klubā bilda spēlētājs.

2000./2001.gadā dzimušie basketbolisti sasniedza labāko rezultātu Latvijas U18 izlašu vēsturē, jo iepriekš divas reizes tika izcīnītas bronzas medaļas, bet vēl divas reizes jaunieši palika ceturtajā vietā. Tāpat Latvijas U18 izlase trešo reizi nodrošinājusi ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu U-19 komandām. Pirmo reizi Pasaules kausā Latvija spēlēja 1999.gadā, kad ieņēma devīto vietu, bet 2011.gadā, kad turnīrs notika Latvijā, tā ieņēma desmito pozīciju.

0 Komentāru