Ar vērienu atklāts desmitais diennakts turnīrs ”Krastu mačs”

VEF RĪGA

Ar basketbola kluba ”VEF Rīga” spēli pret ”Ghetto Family” atklāts desmitais diennakts basketbola turnīrs ”Krastu mačs”. Tā pastāvēšanas deviņos gados kopvērtējumā ar 5:4 vadībā izvirzījušies Daugavas kreisā krasta basketbolisti.

Uzsākot pirmo turnīra spēli, simboliskajā iemetienā piedalījās Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš. Spēli ievadīja Aminata un jauniešu pūtēju orķestris ”Auseklītis”, kā arī ”Royal Dance Studio” priekšnesums, kamēr spēles puslaika pārtraukumā ar muzikālu priekšnesumu uzstājās ”Ghetto Dance Academy”. Spēle noslēdzās ar rezultātu 99:75 un ”VEF Rīga” uzvaru. ”VEF Rīga” komandas rindās vērtīgākais spēlētājs bija Jānis Blūms.

Tāpat pirms mača norisinājās ”Sportland Slam Dunk” konkurss bumbas triekšanā grozā no augšas, tajā uzvarēja viens no pasaules labākajiem dankeriem mājinieks Kristaps Dārgais, kurš izcīnīja galveno balvu – 1400 eiro. Finālā Dārgais pārspēja divkārtējo šī konkursa uzvarētāju lietuvieti Gediminu Žitlinsku.

Savukārt ”Pata Timber” trīspunktu metienu konkursā uzvarēja basketbola kluba “Ogre” aizsargs Edgars Lasenbergs, kurš bija veiksmīgākais trīs dalībnieku finālā un ieguva 1400 eiro balvu. Pēc priekšsacīkstēm līdzās Lasenbergam finālā iekļuva Edgars Krūmiņš un Kaspars Vecvagars.

Savu piederību kādam no Daugavas krastiem iespējams apliecināt, jūtot līdzi spēlētājiem laukumā pie Kongresu nama līdz 18. augusta plkst. 15.00, kad tiks paziņoti jubilejas ”Krastu mača” uzvarētāji, kas saņems Latvijas Mākslas akadēmijas profesora, tēlnieka Aigara Bikšes radīto ceļojošo kausu. Turnīru iespējams vērot arī video tiešraidē: http://ejuz.lv/krastspretkrastu